j5051

O itibaren Dovhe, Lviv Oblast, Ukrayna itibaren Dovhe, Lviv Oblast, Ukrayna

Okuyucu O itibaren Dovhe, Lviv Oblast, Ukrayna

O itibaren Dovhe, Lviv Oblast, Ukrayna

j5051

Temalarında Evrensel - ve harika, romantik ama acımasız bir dünyayı canlandırmanın harika bir hikayesi.

j5051

Bu okuduğum EN İYİ kitap değildi, ama beş yıldız verdim, çünkü beni her gece iyi okumaya devam etti. İyi bir gözyaşı sarsıcı bir kız arkadaşı hikayesini seviyorsan, bu gerçekten benim için yaptı. Son birkaç bölümü okuduğum gibi bebek gibi ağlıyordum!

j5051

Franklin harika bir stilist, ama bence (büyük bir siyasi sihir düzenleyen bu adam) tarihsel gerçeklerle hızlı ve gevşek oynuyor. Bu eğlenceli bir okuma, ama tarzının baştan çıkarıcı cümle dönüşleri ve daha çekici ama doğrulanmamış teorilere daha az doğrulukla razı kalması durumunda acı çekip çekmeyeceğini merak ediyorum. Ayrıca, Arendt'in "kötülük doğallığı" ifadesini çoğu insanın kullandığı gibi yanlış kullandığı için işaretlendi. Bütün bunlar, Barca hakkındaki bölüm beni dönüştürdü.

j5051

Burada tam inceleme: http: //www.stackedbooks.org/2011/08/b ...

j5051

Translating...

j5051

Bu kitabın tecrübesi Babil ile Otobüsle yaşadığımın tam tersiydi. Snazzby 5 yıldız verdi dışında, neredeyse hiçbir beklentileri vardı. Yolumun yaklaşık dörtte biri bu kadar sıkıldım ve Sean Wilsey'in neden bir anı yazdığını bile anlayamadım. Sonra biraz harika oldu. Bir eğitim hakkındaki korku hikayesini okumak çılgındı ve çılgın ailesi korkutucu bir korku hikayesiydi.

j5051

Onetti, Uruguaylı bir yazardır ve bu 1964'ten önceki romanlarından biridir. Onetti, bence, en çok okuduğum ama hiç değerlendirmediğim kısa bir hayat hikayesi ile ünlüdür. Arsa başlangıçta oldukça basit görünüyor, çünkü kimyager Barthe, nihayet konseyi Santa Maria'nın küçük kasabasında bir genelev yapmaya izin vermeye ikna ediyor. Uzun zaman önce binayı ve kadınları edinmek için Vücut Hırsızı Larsen'i askere almıştı. Ana hikaye aslında gençlik Jorge, ölü Julie (Frederico) kardeşi eşi; Doktor Diaz Gray; Marcos genelevine itiraz eden ve onu kapatmaya çalışan taksi şoförü; rahip Peder Bergner (Marco'nun amcası); ve fahişeler Maria Bonita, Irene ve Nelly. Hikayenin derinliği, Julieta'nın Jorge'yi (Frederico için neredeyse bir yedek olarak) baştan çıkarması ve Marcos'un (Julieta'nın kardeşi) cinsel komünden sorumlu gençliğinde olmasıyla elde edilir. Larsen'in Maria ile bir geçmişi vardır. Roman ilginç bir şekilde inşa edilmiştir, entrikaları ve incelikleri geliştiren karakterler arasında ilk kişi sahneleri vardır, ancak ara sıra birinci kişiye etkileşimin iç perspektifini veren italik metinler alırsınız. Bir şekilde bu roman benim için pek işe yaramadı; Kimin anlattığını hemen bilmediğiniz için, onu takip etmeyi çok zor buldum. Bazı bölümlerin retrospektif olduğu konusunda karışık bir fikrim var, ancak daha sonra bunun aslında bir süreklilik olduğunu anladım. Bazı sorular cevaplanmadı. Genel olarak üzücü güçlü son, anlatının iticiliğiyle tam olarak eşleşmedi, ancak sonuçta okumayı değerli kılıyor. Yazarın 'body snatcher' referansının birkaç karakter için geçerli olmasını istediğinden şüpheleniyorum. Genel olarak ikna olmadım.