mkmartins

Mayko Martins Martins itibaren Hamamözü, 05720 Hamamözü/Amasya, Türkiye itibaren Hamamözü, 05720 Hamamözü/Amasya, Türkiye

Okuyucu Mayko Martins Martins itibaren Hamamözü, 05720 Hamamözü/Amasya, Türkiye

Mayko Martins Martins itibaren Hamamözü, 05720 Hamamözü/Amasya, Türkiye

mkmartins

Tüm teknik detayları sevdim

mkmartins

İngiltere'nin Charles II'sinde birçok renkli metresi vardı ve Louise de Keroualle, aklı başında gelenlerin en sevilenlerinden biri olma eğilimindedir. Tipik olarak şımartılmış bir whiner olarak temsil edilir, ancak bu yeni Louise'i güçlü ve motive bir birey olarak resmeder. Katıldığımdan emin değilim, ama gerçekte kim bilir? Bu gururlu Fransız aristokratının hayatının böylesine yakın detaylarını bir pudrayla, ancak yüce olarak tartışacağı fikrine gerginlikle inançsızlığımı askıya aldım, ancak bu kitaptan zevk almamı engelledi. Güzel bir okuma. Ve dondurma hakkında bir şeyler öğreneceksiniz.

mkmartins

Dizi ilerledikçe daha çok keyif alıyorum. İlk iki konuyu okumak, AMC uyarlamasının ilk bölümü tarafından çok fazla gölgede bırakıldığını düşünüyorum. (Diziyi okumayı bitirdikten sonra TV versiyonuna devam etmek için sabırsızlanıyorum.) Basıncın en sonunda Rick'e ulaştığını görmek güzel - iyi çünkü idealizmi bozulmadan kalırsa çok az gerçekçilik olurdu.

mkmartins

Modern bir gün masal ... onlar gerçekten var! Bu kitap tekrar tekrar aşka aşık olmanızı sağlayacak. :)

mkmartins

Joanne Harris'in bir kitabına dayanarak “Chocolat” filmini çok sevdim. Bu yüzden “Kutsal Aptallar” hakkında bir anlaşma bulduğumda, onun çalışmalarını tanıma şansım oldu. Söylemeliyim ki, bu kitap başlamak için mükemmel bir yerdi. Sonuçta, bir manastırda kurulmuştu ve Katolik olarak büyüdüm. Tabii ki, bu kızların lise ekli modern bir manastır, ancak on yedinci yüzyıl Fransa'da güzel izole edilmiş bir yer. Bölgede tatil yapmam gerçeği sadece çekiciliğe eklenmiş ve Harris'in açıklamaları, eski kasaba adlarıyla birleştirilerek birçok anı ve rüyayı canlandırdı. Buradaki karakterler ya modern rahibeler değil, dünyadan ayrılan basit bir yaşamda teselli arayışı içinde olan hoş olmayan bir uyumsuzlar topluluğu. Ancak onların düzenlenmiş mevcudiyeti, Juliette’in geçmişinden gelen bir rakamla tehdit altındadır ve Juliette, tüm sevdiklerini kaybetme riski olmadan kandırmayı açığa çıkaramaz. Hava, deniz, heykeller ve inançlar, kurallar ve zalimlikler, bunu büyüleyici bir masal yapmak için birleştirir. Juliette’in geçmiş ve bugünü, mahkeme ve sahil dünyaları, karmaşıklık ve sadelik, inanç ve bilim bile dünyaları şanlı hayatlara bürünüyor. Sadakatler test edilir ve limite kadar uzanır. Bağışlama ve düşkünlük hakimiyet için savaşır. Ve tamamen bir insan meleğinin karşı karşıya kaldığı tehlikeler, okudukça çarpan kalplere sahip. Yazarın, iki farklı kahramanın birinci şahıs bakış açısını kullanarak, kafa karışıklığı olmadan ve sırlarının yarattığı gerginliği azaltmadan, karakterinin başını çekmemize izin verdim. Gerçekten ustaca bir hikaye; Gerçekten çok sevdim.

mkmartins

Bu kitaptan gerçekten keyif aldım. Yazar size düşünmeniz için çok şey verdi. Bu, yeniden okuyabildiğim ve çok şey çıkarabildiğim bir kitap.

mkmartins

Teyze Adası iyi bir kitaptı. Adadaki hayvanların hoş, tatlı, şefkatli yaratıklar olarak nasıl tanımlandıklarını düşünüyorum. Bu kitabın başlangıcının biraz yavaş olduğunu düşündüm. Bu kitabın başlangıcında fazla ayrıntı yoktu. Bu kitap bazı kısımlarda kafa karıştırıcıydı. Tüm teyzelerin kitap boyunca iyi niyetleri olduğunu sevdim. Bu kitabın sonu pek de şaşırtıcı ve heyecan verici değildi. Genel olarak, bu iyi bir kitap olduğunu düşündüm.

mkmartins

Frances Hardinge tarafından Gece Uçmak Mosca Mye istenmiyor. Ailesi öldü ve gece ahırında kilitli tutan halası ve amcasıyla yaşıyor. Onu tutmanın tek nedeni çok özel, çok tehlikeli bir yeteneğe sahip olması: okuyabilir. Mosca, okumayı bilmenin tehlikeli bir beceri olabileceği topraklarda yaşıyor. Kitaplar, sinekler öldükçe sık sık yasaklanır ve yanlışlıkla yanlış şeyleri okurken yakalanırsanız, iyi… başınıza kötü şeyler gelebilir. Mosca pürüzsüz konuşan şair Eponymous Clent ve onun savaşan kaz Saracen ile kaçtığında, okuma yeteneğinin hem bir nimet hem de bir lanet olabileceğini öğrenir. 5. Sınıf ve üstü Macera