braggartsads

Vishal Sheth Sheth itibaren Caldecott, Wellingborough, Northamptonshire NN9 6AR, İngiltere itibaren Caldecott, Wellingborough, Northamptonshire NN9 6AR, İngiltere

Okuyucu Vishal Sheth Sheth itibaren Caldecott, Wellingborough, Northamptonshire NN9 6AR, İngiltere

Vishal Sheth Sheth itibaren Caldecott, Wellingborough, Northamptonshire NN9 6AR, İngiltere

braggartsads

Vay, delice. Goosebumps! Şimdiye dek hayallerinizi gösteren bir kitap okuduğunuzu hayal edin. Bu şehirden şarkıya soundtrack aynıdır; Rondo Alla Turca. Evet, bu kitabı okuduğumda diğer bloguma yazdığım hayal sayfalarını tekrar okudum. Aradaki fark, blogumda "if ve" gibi kelimeleri kullanarak hikayeler anlatıyorum. Fakat bu kitapta doğru aylar ve yıllar kaydedilmiştir. Ah, ben IRI! Süper kıskanç! Tüm hikayeleri kıskanıyorum. Onun yolculuğu. Çok güzel söyledi. Akan ve sıkıcı değil. Ve bu bir gün daha 'batıya' gitmem gerektiğini kuvvetlendirdi Zorunlu! Praha-Wina, Cordoba, Granada varlığımı bekle :) İnşallah. Aamiin.

braggartsads

garip komik ama oldukça iyi

braggartsads

Fantastik varlıklarla uğraşan eğlenceli bir hikaye güzeldi. Ancak, karakterler beni biraz deli sürükledi, özellikle de Seth. O senin kurallarına uymamak için tipik bir belaya bulaşan çocuktu. Ancak, bunun dışında iyiydi.

braggartsads

Baen, Poul Anderson'un "Teknik Medeniyet" hikayelerinin tamamını yayınlıyor. Öngörülen 5 cildin ilki, yıldızlararası medeniyetin ilk aşamalarına ve erken öykülerden bazılarında büyük rol oynayan bir tüccar ve vekil olan Nicholas Van Rijn'e odaklanan "The Van Rijn Yöntemi" dir. Daha önce Poul Anderson'a gerçekten aşina değildim ve dürüst olmak gerekirse, muhtemelen hala öyle olduğumu söyleyemedim - görünüşe göre 70'in üzerinde roman ve sayısız kısa öykülerle neslinin en üretken yazarlarından biriydi ve koleksiyonları. Amanın. Beklentileri azaltılarak eski SF'ye yaklaşma eğilimindeyim (ayrıca bakınız: Alfred Bester, Cordwainer Smith), ancak bu durumda hoş bir sürpriz oldu. Bu öykülerden bazıları, eski moda harika bir SF'ye kendilerini hissettiriyor: Anderson bilimle başlar ve oradan dışarı doğru çalışır. Bir gezegen eğlenceli ve böyle bir mesafede olabilir ve iklim üzerinde belirli bir etkiye sahip olan ve bir türün evrimini tekrar etkileyen belirli bir eğimde olabilir. Daha sonra tüm bunları etkili bir şekilde arsa ve daha az ölçüde karakter gelişimi ile bağlar (bence eski SF'de her zaman zayıf bir nokta). Bu hikayelerdeki ana cazibe, karakter tüccarı Nicholas Van Rijn, hayat tüccarından daha büyük, gürültülü, fırtınalı ve mükemmel. Konuşma tarzları tek başına bu hikayeleri eğlenceli hale getirmek için yeterli. Dizideki bir sonraki kitap, daha fazla Van Rijn hikayesi olmadığı anlaşılan "David Falkayn, Star Trader" adlı ... Ne ayıp. Bu koleksiyondaki hikayeler kesinlikle yaşlarını gösterirken, bu dönemden bazılarını okumalarını daha kolay buldum. Özellikle kısa hikayelerin tüm niteliklerini birbirine bağlayan ve Anderson tarafından daha uzun formlu bir çalışmayı okumayı meraklandırmamı sağlayan "Çok Önemli Bir Roman" (çok kısa bir roman ya da uzun bir roman); . Yani, hepsi hepsi hoş bir sürpriz.

braggartsads

Bütün kitaplardan en çok hoşuma gidiyor! hikayesi oldukça pazar olsa da, yanlışlıkla bir sanatçıyla çıkan sıradan bir kız hakkında. Ancak ilana tan hikayenin anlattığı gibi gerçekten iyi, okurların da karakterlerin duygularını takip etmesini sağlıyor :)

braggartsads

Dört Ruh, Little No Horse'daki Mucizelerin Son Raporu'nun arka planında yer alan birkaç hikayenin ayrıntılarını dolduruyor - (At Yok'un aksine) tek başına durduğundan emin değilim. Daha kısa, daha az karmaşık ve bu yüzden daha az çekici, ancak yine de hoşlanacak çok büyük bir miktar var. Sevdiğim şeyler arasında en önemlisi, Erdrich'in Minneapolis'teki büyük evlere yansıması, ağaçların ve toprakların kuzeydeki çekincelerden uzak tutulması gibi bir mirasıydı. Her şey bir mimarlık tanımına bağlı, iğrenç bir azarlama. Fleur'un hikâyesi hakkında daha fazla şey bildiğim için çok teşekkür ettim - No Horse’ın bir kısmı daha fazla önem kazanıyor ve Kashpaws ve Nanapush’un bulunduğu tüm yerleri ziyaret etmeyi seviyorum.

braggartsads

On yıl önce Lilly Carmichael Hudson Körfezi'nden ayrıldı ve Braden Donnelly'nin kalbini kırmıştı ama şimdi teyzesi öldüğü için eve geri dönmüştü. Braden şimdi kasaba şerifiydi ve bir seri katili takip ediyordu ve şimdi hem o hem de Lilly'nin cinayetlerle bağlantısı olduğu ve onu bu psikotik katilden korumaya kararlı oldukları ortaya çıkıyor. Lilly, bir yıl önce yakalanan ve işkence gören ve TSSB ile acı çeken bir NSA Analisti ve saha ajanıydı. Seri katili aralarındaki kıvılcımı yeniden tutuşturmak için geri döndü, ancak Braden neden o yıllar önce kasabadan ayrılmak zorunda olduğunu bilmiyordu ve Lilly hala hiçbir anlamı olmadığı için ona gerçekten söylemek istemiyor geçmişi taramak. Bu, iyi bir romantizm ve gerilim dengesi ile hızlı tempolu ve bizi sonuna kadar kavradı. Çok fazla vermek istemiyorum ama seri katil kimin olması gerektiğini tahmin ettim ama sadece yazarın daha ince ayrıntıları nasıl düzenleyeceğini çözemedim. Bunun biraz kafa karıştırıcı göründüğünü biliyorum, ancak arsa ortaya çıktıkça okuyucuya mantıklı gelecektir. Lilly neden Braden o kasabadan ayrılmak zorunda hissettim anlatmıyorum için biraz çapraz olmasına rağmen ben hem Lilly hem de Braden sevdim. Nedenini merak etmesine ve kalbini kırmasına izin vermek biraz haksızdı, ama sonra gençlerdi (18) çok anlaşılabilir. Bu okuduğum ilk Katie Reus kitabı ve sonuncusu olmayacak! ARC, Carina Press tarafından Netgalley aracılığıyla sağlanmıştır

braggartsads

Devrim sırasında bir çocuğun Küba'daki yaşamını anlamak için gerçekten harika bir kitap. bana bu fırtınalı dönemde babamın ve büyükanne ve büyükbabamın yaşadıkları için daha çok takdir edildi.

braggartsads

I was pleasantly surprised by this well written and read audio book. Tony Garcia captures the atmosphere and world of the career surfer and the nefarious activities of Indonesian politics. The mysterious killer was evident before the climax because everyone else had been accounted for by then, however that was incidental to the mood, pacing and very effectively written plot that unravelled at a good clip. Another self-published venture superbly produced. I'm not sure if the big houses could have done much better. Good work Tony!