ammooo

Amo M M itibaren Akat Mahallesi, 34335 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye itibaren Akat Mahallesi, 34335 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Okuyucu Amo M M itibaren Akat Mahallesi, 34335 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Amo M M itibaren Akat Mahallesi, 34335 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

ammooo

Daha sonra gelmek üzere ...

ammooo

İkinci bölüm, ilk kitap kadar ilginç, edebi, şiddetli ve cinseldir ve yine de bir şekilde daha iyi sonuç verir. Amerikan ve Avrupa edebiyatının fantastik yerlerinin rehberli turunu içeren ek, oldukça olağanüstü ve kapsamlı ve başlı başına bir şaheser. Hikaye, bu sefer daha sıkı ve daha odaklı ve duygusal olarak size biraz daha sert vuruyor. Hala okuyacağınız en derin şey değil, ama çoğu grafik romandan ve ne yapmaya çalıştığından daha iyisi.

ammooo

Çocukken okuduğum kitapları 5 yıldızdan daha az nasıl vereceğimi bilmiyorum. Biçimlendirici ve hepsi. Ve ejderhalar çok garip.

ammooo

Bu kısa hikaye benim en sevdiğim Poe hikayelerimden birini aşağı çekiyor! Bu masaldaki sembolizm ve görüntüleri seviyorum. Temel olarak, "Kırmızı Ölüm", hikayede kasabayı hasara uğratan bir vebadır ve Prens Prospero kendisini ve arkadaşlarını birçoğunu evinden uzakta tutmaya karar verir. Sonunda çok büyük bir maskeli balo partisine ev sahipliği yapmayı bıraktı ve kendisi ve halkı onu kutsal alanının sınırları içinde cömertçe partilere ayırırken, diğerleri korkunç bir ölümle ölüyor. Evinde, parti müdavimlerinin hiç bitmediği partilerin gezdiği, benzersiz şekilde dekore edilmiş yedi oda var; ve son odada (siyah ve kırmızı ile dekore edilmiş) bir saatin sonunu belirleyen çok ürperti ve farklı bir zil olan bir abanoz saat var. Saat çaldığında, herkes açıklanamaz bir şekilde duraklar ve müzik sessiz olana kadar durur. Gece yarısı geldiğinde herkes "Kırmızı Ölüm" adlı korkunç bir figürle karşı karşıya kalır. Tahmin edebileceğiniz gibi, bazı çok talihsiz ve korkunç şeyler bu rakamın görünümünü takip ediyor. Bu hikayedeki asıl nokta gerçekten birinin yorumuna bağlı olabilir gibi hissediyorum. Ama benim için, yüksek ve net olan mesaj, ölümü aldatamayacağınız ve ne olursa olsun sizi (“Kırmızı Ölüm” figürü gibi) üzerinize sürüneceğidir. Hikayedeki saat, ilerleyen iç saatlerimizin simgesidir. Hikayede, başlangıçta anlamını tam olarak anlamadığım bir şey, yedi odaydı. Daha fazla araştırma üzerine, bazılarının Poe'nun hikayesinde yer alan yedi odanın yaşamın yedi aşaması olarak yorumlanacağına inandığını öğrendim. Bana göre bu, bu masaldaki odaları okuduktan sonra mantıklı geliyor. Her halükarda, Edgar ne kanıtlamaya çalışsa da, bu hikaye her okuduğumda aklımda canlı bir şekilde ortaya çıkan şaşırtıcı bir hikayeydi.

ammooo

Bu kitabı sevdim, 2 oturumda okuyun ve arsadaki kıvrımlar ve dönüşler beni çok etkiledi. Calli ve Petra iki küçük kız, her ikisi de gece boyunca ayrı evlerinden kaybolan en iyi arkadaşlar. Ben, Calli'nin küçük kız kardeşi için her şeyi yapabilecek kardeşidir. Bu kalp anahtarlama masasında ilerlerken, kızların nerede olduğunu bulmaya çalışıyoruz ve eğer hala hayattalarsa, kitaptaki diğer karakterleri öğreniyoruz. Bir okumaya değer, sizi içine çeker ...

ammooo

Bu, ders okumak için okuduğumuz bir kitap. Tamamdır. Savaş ve Naziler hakkında güzel bir kitap.

ammooo

Cinsiyeti <3 sevmeliyim

ammooo

çok üzgün, ama çok ilham verici

ammooo

Oldukça cesur bir onbeşinci yüzyıl felsefesini ele alıyor.

ammooo

İnsanların her zaman göründükleri gibi olmadığını öğrendim. Duvarda bir böcek olmak gerçekten kalbini ve zihnini açabilir. Bir gün insanların geriye dönüp baktığı ve o kişinin hayatımda bir fark yarattığı birileri olmayı umuyorum.

ammooo

Ramona’nın 7 kötü eski erkek arkadaşıyla savaşırken Scott Pilgrim’in maceralarına destansı bir sonuç. Scott artık Ramona ile birlikte olmasa da Gideon savaşa devam ediyor! Sadece kaybolduğu için hiçbir şey hatırlamıyor, sadece yaşamda dolaşıyor, zar zor yiyor, arkadaşlarına neredeyse hiç dikkat etmiyor, hiç zaman kavramı yok. Scott resmen depresif bir şehirdedir. Tek tek eski kız arkadaşlarıyla tanışır ve ona son bir kez gitmeye çalışır. Sonuna doğru, kötü adamların gerçekte kim olduklarını merak etmeye başladınız - Gideon saf kötülük mü yoksa hepsi perspektif mi? Scott, kendi eski sevgilileri için göze çarpan bir erkek arkadaşı olmadığı için kötü exes ligine katılmaya hazır mı? Son cilt tüm felsefi durakları ortaya çıkarıyor ve hatta garip kafa parlayan şeyi açıklamaya çalışıyor - kişisel olarak hala anlamıyorum! Scott'ın 3. ciltte 1-up kazandığını unutmayın, bu yüzden fazla endişelenmeyin! Bu seriler için son uygun oldu, ancak daha fazlasını istemedim ama daha fazlasını istiyorum… karakterlerin, özellikle de ikincil karakterlerin duruşuyla daha fazla açıklama ve daha fazla kapanış. O’Malley isterse kesinlikle başka bir cilt yazabilirdi - ancak savaşmak için eski kötü erkek arkadaşların kalmaması dışında ...

ammooo

Üniversiteden beri arkadaş olan bir grup kadının parçası olmaktan gurur duyuyorum ... İlişkilerimizle bu kitaptaki ilişkiler arasında birçok benzerlik buldum.

ammooo

The Weed that Strings the Hangman's bag is a entertaining detective story which grips the readers attention from the very first line. Full of gentle humour, and children being smarter than adults, it is an engaging story full of twists and turns right through to the end. Set in the 1950s the author has created a vivid sense of village life at the time with a cast of memorable characters, all seen through the eyes of Flavia de Luce, a charming and precocious eleven year with a morbid interest in death and a fascination with chemistry, especially when it comes to creating poisons. It appears only natural to her (and to the reader) that when a dead body appears she is the one who should be investigating it. The mystery moves along at a decent pace and held my interest all the way through. Although it was the second book in the series I haven't yet read the first, but this didn't prove a problem as it stands alone well. I would recommend this book to anyone who likes their detectives quirky and charming, and obsessed with poisons.