sunnywon

itibaren Mahamadpur, Bihar, Hindistan itibaren Mahamadpur, Bihar, Hindistan

Okuyucu itibaren Mahamadpur, Bihar, Hindistan

itibaren Mahamadpur, Bihar, Hindistan

sunnywon

Bu kitaptan gerçekten çok zevk aldım. Tüm kitabı bir araya getirmeleri için kök salıyordum. Söyleyemedim :) Evet, bu çok fazla düşünmeyi gerektiren bir kitap değildi, ama seksi bir adamla ışık okumak istiyorsanız o zaman bu sizin kitabınızdır.

sunnywon

Güzel.

sunnywon

İlk 40 sevgili için cinayet gizemi.

sunnywon

Bu bir grafik roman, ancak bunu modern edebiyatın kışkırtıcı ve karmaşık bir eserini okumak isteyen herkese tavsiye ederim. Ne de olsa Time dergisi, [http: //www.time.com/time/2005/100book ... 'un tüm zamanların en iyi romanlarından biri olduğunu söyledi. Bekçi, Amerika'nın kendilerini alakasız bıraktığı daha büyük problemleri olan soğuk bir 1980 savaşıyla uğraşan, yıkanan kostümlü intikamcılar (sadece süper güçlere sahip onlardan biri) ile ilgileniyor. Kitabı mevcut jeopolitik durumumuzla ve ilgiyle ilgili buldum ve kahramanlık, politika, eskime ve dünya barışının maliyeti üzerine düşünceli, yoğun bir taslak.

sunnywon

NATO'nun oluşumu hakkında bilmem gerekenlerden daha fazla.

sunnywon

Translation

sunnywon

Eskiden gelinceye kadar okumak için Beguilement'i kurtardım, orjinal olarak bir kitabın ikiye ayrıldığını duydum ve oğlum, sevindim: gerçekten bir bütünün iki yarısı, aralarında bir yıl beklemek zorunda kaldım can sıkıcı oldu. Fawn çiftçi, evinden ve ailesinden kaçıyor; Dag, "kötülükleri" araştırmak için kadrosuyla yollarda, insanları ve hayvanları köleleştiren kötü huylu varlıklar olan bir Lakewalker devriyesidir. Kültürleri birbirleriyle çelişiyor; Lakewalkerler korudukları çiftlik ailelerine bakarlar, çiftçiler ise Lakewalker'ların büyüsünden korkarlar. Yine de Fawn ve Dag, Fawn bir kötülük tarafından esir alındıktan sonra kaçınılmaz olarak cezbedilir, Dag ona yardım etmeye gider ve yaşamları kaçışının bedelleri ile birbirine bağlanır. Bunların faturalandırıldığını fantezili bir romantizm olarak görmüştüm. Fawn ve Dag'ın ilişkisi, eğer değilse, arsanın diğer yönlerinden daha önemlidir. Ben özellikle zeki ve pratik olan Fawn'u sevdim ve olayların tam kalbini gören kişi. Bujold ile her zaman olduğu gibi, dünya inşa büyüleyici; İkinci kitapta bölgenin kültürlerini ve tarihini daha da geliştirir. Onlara başlamadan önce iki tane daha kitap olacağını sanmıştım; Bujold'un daha büyük hikayeyi nasıl sürdürdüğünü ve Fawn ile Dag arasındaki ilişkiyi ve karşıt toplulukları arasındaki sorunları keşfetmeye devam ettiğini görmekle çok ilgileneceğim.

sunnywon

Hikayenin taslağını tekrarlamayacağım, çünkü yukarıdaki özet iyi bir iş çıkarıyor ama temelde bu hikaye Martha ve Theo'nun iş teklifi etrafında dönüyor - ve kitabın çoğu için kesinlikle bir iş teklifi oldu. Martha saçma bir kadındı, duygularına verilmemiş ve pratikti. Anlaşmaları her ay bir ay görüşecekleri ve Theo işini yapacaktı. Öyleydi. Gerçekten cinsel ilişkiye ilgi duymuyordu, sadece yapılması gereken bir şey vardı. Gerçekten sadece bir "damızlık atı" istedi, böylece hamile kalacak ve evini ve halkını kayınvalidesinden koruyacak olan bebeğini geç kocası gibi geçirebilecek. Theo, büyüleyici Londra’nın her iki taraf için de iyi olmaya çalıştığını ancak boşuna olmadığını söyledi. Bu aslında, Martha'nın bir şey yaparken "orada bir ceset gibi" yattığı başlangıçta onun için bir hayal kırıklığı ve sıkıntı kaynağıydı. Uyanmış Bir Leydi ile farklı olan şey, Martha ve Theo'nun ilişkisinde doruğa çıkan şey olan cinsiyet olmadığı, onların ilişkisinde her şeyin sonu olmadığıydı. Aslında seks yaptıktan sonra konuşacakları ya da yürüyüşleri sırasında birbirlerini tanımaları, birbirlerinden öğrenmeleri, gerçek arkadaşlar olmaları ve nihayetinde birbirleriyle büyümeleri ve kendilerini bulmaları oldu. Onların dostluğu, aralarındaki gerçek aşkın artmasıydı (ve her ikisi için de arkadaşlıkları büyüdükçe seks daha da iyiye gitti). Martha ve Theo'yu mutlu sonlarına kavuşturmak için gerçekten kök salıyorsun ve sonunda kendimi biraz ağlayan buldum. İnşallah yine de Martha ve Theo'yu, gelecekteki bir romanda ikincil karakterler olarak görmeyi umarız. Theo'yu baştan beri sevdim. Büyüleyici, hareketli ve biraz kibirliydi. Martha, Theo'nun zıddıydı ve başlangıçta ciddi kişiliğinden dolayı hoş değildi ama sonunda onu ısıtdım. Romanda biraz sürüklendiğimi hissettiğim anlar oldu ama çoğu zaman Regency İngiltere'deki toprak sahibi olma hakkındaki tarihsel ayrıntılardan zevk aldım ve hızlanma tutarlıydı. Ama küçük bir sorunum hikayenin kötü niyetli olmasıydı. Kayınbirader, bu gerçekten korkunç bir insan olarak ve Martha'nın onu mirastan uzak tutmak için bu kadar çok çaba sarf etmesinin sebebi olarak anılıyordu, ancak hikayede zorlukla yer aldı. Kendisiyle ilgili bütün bu birikimle, daha büyük, daha kötü bir kötü adam olması gerektiğini hissettim. Sonuçta, Bayan Grant'in ilk romanı A Lady Awakened'i tüm tarihi romantik hayranlara iyice eğlendim ve şiddetle tavsiye ediyorum. Arsa iyi gelişti, karakterler iyi çizildi ve nesir harika ve belirgindi (Meredith Duran'ınki gibi). İlk çıkışından çok etkilendim ve Bayan Grant'in gelecekteki yayınlarını sabırsızlıkla bekliyorum. Bu yorum Michelle tarafından Michelle & Leslie's Book Picks için: http://booksandmakeup.blogspot.com

sunnywon

İtiraf etmeliyim ki, İnternet Film Veritabanı'nda bu başlığa baktığımda çok şaşırmadım ve bu kitabın bir filme dönüştürüldüğünü gördüm. TV filmi için yapılmış olmasına şaşırmadım. Ve karanlıkta vahşi bir çekim yapacağım ve bunun özellikle Ömür Boyu için yapıldığını söyleyeceğim ... Kadınlar için Televizyon. Çünkü bu kitapla ilgili her şey anlatıcı olarak o fısıldayan kadının sesini yükseltmeye devam etti. "Anna Quindlen ... Kadınlar için bir yazar ..." diye duymaya devam ettim Şaka yok. Ama beni yanlış anlamayın. Kitap iyiydi. Hayat değiştirmez. Harika değil. Ama iyi bir okuma. Anlarda oldukça kalıplaşmış, bazen de çok emici. Anna Quindlen çok gelişmiş karakterler yazdı ve neler olup bittiğine dair bir fikri var. Eşi suistimali yaşadı, ya birisini tanıyor ya da kapsamlı bir araştırma yaptı ... en azından bana ne hissettiğini. Hiç istismar yaşamadım, bu yüzden bu kitabı okuyan ve okuyan biri aksini düşünebilir. Ama bu onların incelemesi değil, benim. Kitap yine de uzun soluklu. Bazen açıkça sürükleyin. Noktalama işareti olmayan birçok cümle vardır, bu da bazı insanları kolayca çılgına çevirebilir. Çok fazla umursamadım çünkü anlatı stiline düştü, ama sık sık geri dönüp cümlenin veya paragrafın dikkatini çekmek için tekrar okumak zorunda kaldım. Ama uzun sarılığa geri dönelim. Bu kitap kolayca daha kısa olabilirdi ve çok önemli bir şey bırakmamış olabilir ve hala net bir mesaj alabilirdi. Anlatıcımız kitap boyunca birçok kez kendini tekrar ediyor. Muhtemelen bu, Quindlen'in yapmaya çalıştığı bir stildir, çünkü anlatıcı (istismar edilen ev hanımımız Fran / Beth) birkaç kez rahatlatıcı modelin ne olduğunu, bir çeşit günlük ritüele sahip olmanın ne kadar güven verici olduğunu anlatıyor. Belki de bu yüzden sık sık diriliş konularını bir kereden fazla yaşıyoruz. Bu birkaç noktanın yanı sıra, kitap oldukça iyi bir okumaydı. Bu kitabı aile içi şiddete maruz kalan herkese şiddetle tavsiye ediyorum, çünkü belki de farklı bir bakış açısıyla, yardım almanın tam olarak ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Ya da kötüye kullanımdan muzdarip birini tanıyorsanız, onlara yardım almalarını ve bu kitabı okumalarını önermelerini söylemenizi tavsiye ederim. Çünkü belki onlar ve siz bu kitaptan içinde bulunduğunuz durumdan kurtulabileceğinizi öğrenebilir ve yeni ve daha iyi bir hayata başlayabilirsiniz.

sunnywon

Sanırım derecelendirmem dört yıldıza kadar çıkacağım. Üçlemede kalan iki kitabı dört gözle bekliyorum. Keşke bu kadar uzun süre beklemek zorunda kalmamam.