loubairmahfoud

Lubair Mahfud Mahfud itibaren Dibbangal, Karnataka 581361, Hindistan itibaren Dibbangal, Karnataka 581361, Hindistan

Okuyucu Lubair Mahfud Mahfud itibaren Dibbangal, Karnataka 581361, Hindistan

Lubair Mahfud Mahfud itibaren Dibbangal, Karnataka 581361, Hindistan

loubairmahfoud

Bu kitabı seviyorum, çünkü iyi sulu sözlere sahip ve kitap çok ilginç.

loubairmahfoud

dünya güzel değil, bir sanatçı nasıl güzel resimler çizebilir?

loubairmahfoud

Amerikan kentinin kanunsuzluğunu atlatmaya çalışan sert bir çocuğun iyi bir hikayesi.

loubairmahfoud

“İşlerin nasıl tadına bakacağını nasıl açıklayacağını asla unutmaz.” Aferin Nicolas Cage. Aferin.

loubairmahfoud

Doğaüstü, fantazi, romantizm ve maceranın karışımı. Aşağı koyamadım!

loubairmahfoud

Aslında bu kitabın ilginç olacağına söz veren Vampir Avcısı Buffy'nin Uyuyan Güzel olacağını düşünmüştüm. Uyuduğu sırada tecavüz eden alt metnini 'bir öpücükle' uyandırdı. Ne yazık ki, bu kitap gerçekte çok fazla tecavüz etmemeyi başaramazken, neredeyse her yoldan beni kızdırdı. Demek kahraman, Rose, Uyuyan Güzel. Uyanır ve öğrenir a) Uyurken bir trol tarafından tecavüze uğradı ve b) P.S. Tanıdığınız herkes öldü, ancak c) Siz de trol avcılığındaki kazançlı bir kariyeriniz olabilir. Bak, bunun istediğim bir yere gideceğini düşünmüştüm! Ancak yarı elf yarı vampir yarı troll yarı iblis bebekler ve goolies'te bireysel ve toplu olarak tekmelemek istediğim bir aşk-ilgi alanı içinde hızla tıkanır. Kahramanımızın kime güveneceğini bilmediği het romantizmini biliyorsun, karanlık bir sırrı olan Dashing McBroodington mı, yoksa gizli bir karanlığı taşıyan Brooding Dashingworth? Birini biliyorsun. Bazı yanlış anlaşılmalar onu Dashingworth'un kollarına sürüklediğinde McBroodington'ı sevdiğine neredeyse karar verdi ve sadece Dashingworth'un bir cad olduğunu ve McBroodington'un karanlık sırrının aslında onun korkunç keder blah blah olduğunu keşfetmesi için onu uzaklaştırdı. ? Kitabın gideceği yerin bu olduğunu sanıyordum. Elbette, Rose's Fairy Boss (Troll-katletme Bond'una göre M), buharlı bir görünüm vermek ve sonra ortadan kaybolmak arasında sırlarını saklıyor ve etrafında titriyor. Tabii ki, onun yarı vampir, yarı peri çırağı, bir kadının "elime" düştüğünü, çapkın olduğunu gösteren bir işaret olduğunu düşünüyor. Ama elbette yeterince uzun süre takılırsam, kötü adam olarak açıklandığı zaman, birisini geldiği zaman verilmiş birini görebilir miydim? Hayır. Aman tanrım hayır. Demek istediğim, sadece sonsuza dek sürmekle kalmadı, Rose, sadece Grabass üzerinden keşfedip, özlem duyduğu şeyin bağlanması ve şaplak atılması olduğunu, Rose filizli peri kanatlarının değil 1/4 peri, komplodan yarıya kadar, SADECE bunların hepsi değil. Fakat son sayfada, kitabın beni, bu iki göt ile üçlü olarak yer aldığı bir devam filmi için hazırladığını keşfettim. Seni sevmiyorum, sanırım orada oturdum ve beş dakika boyunca yemin ettim.

loubairmahfoud

Onur Harrington serisi için orada çok fazla sevgi olduğunu biliyorum. Açıkçası, bu ilk ciltten etkilenmedim. Kesinlikle ikinci kitabı dinleyeceğim çünkü zaten sahibim, ancak dramatik bir şekilde gelişmezse, devam etmeyeceğim. On Basilisk İstasyonunda pek çok sorun yaşadım. İlk önce, Onur’un çok mükemmel olduğunu düşündüm. O çok yetenekli ve kendini kontrol ediyor. Onu ilginç kılacak herhangi bir şüphesi ya da kusuru yoktur. Diğer karakterler de oldukça klişe görünüyordu. Onlara ne olduğunu umursamayacak kadar onlardan hiçbiriyle bağlantı kurmadım. İkincisi, Weber'in teknolojisi hakkında çok fazla konuşma ve hareketi son derece sıkıcı bilgi akışlarıyla bölme eğilimi var. Yazılı bir metinde, bu bölümleri biraz kaybedebilirsiniz, ama nexus noktaları ve termini tartışmaları ve gemilerin nasıl silahlanıp korunduğu hakkında sesleri dinliyordum. Uzun zamandır devam eden bir bilim kurgu okuyucusu olarak, hiçbir yeni fikre rastlamadım ve öykünün ilerlemesini istedim. Gerçekten, işlerin nasıl yürüdüğünü açıklamak için zaman harcayan yeni bilim kurgularını tercih ediyorum ve sadece bağlamda kendi başınıza çözmenize izin veriyor. Birisinin televizyon izlediği bir kitabı okuyor olsaydım, yazardan bunu anlamadım bile devreyi ve yayın frekanslarını açıklamasını istemem. Bir içten yanmalı motorun nasıl çalıştığını anlamadım bile, bir karakterin bir arabada New York'tan Los Angeles'a seyahat edebilmesi için bir açıklamaya ihtiyacım yok. Sonunda, hikayenin oldukça öngörülebilir olduğunu düşündüm. Beklemediğim bazı ölümler vardı, ama birileri öldüğünde üzülecek karakterlere yeterince yatırım yapamadım. Bence son zamanlarda Vatta’nın Savaş dizisini Elizabeth Moon’un okumasından etkilenebilirim. İki seri arasında birçok paralellik var ama Moon sadece hepsini daha iyi idare ediyor ve gerçekten değer verdiğim bir hikaye ve karakterler yaratıyor. Ayrıca bir çok benzer teknolojiye sahipti, ancak beni ilgilendirecek şekilde iletmeyi başardı. Allyson Johnson iyi bir anlatıcı gibi görünüyor. Ancak, burada çalışacak çok şeyi yoktu.

loubairmahfoud

Easily now one of my favorite novels. Hartley's ability to write children is amazing. This is a must-read, heartbreakingly good.