violetta_design

Violetta Obyskalova Obyskalova itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Violetta Obyskalova Obyskalova itibaren Texas

Violetta Obyskalova Obyskalova itibaren Texas

violetta_design

O zamanlar çok lezzetliydi, yetişkin olarak okumak istememiştim.

violetta_design

Modern Japon hayalet hikayesinin ustası Yamada Taichi'nin anlatıları doğaüstü olayları modern kent yaşamıyla harmanlıyor. Her ne kadar kurmaca bir tür "hayalet hikayesi" olarak kabul edilse de, bu yalnızca trajedileri için bir arka plan görevi görür. En son çevrilen romanda, Bir Süre Uçmayı Hayal Etmedim romanında, tutkulu aşk bağlarının yenilendiği ve sonsuza dek kaybolduğu bu güzel hüzünlü hikayelerde zevk almak için başka bir fırsat ediniriz. Asıl karakter Taura, orta yaşlı bir şirket adamı olarak göründüğü gibi, orta yaştaki bir krizle mücadele ediyor, hastanede garip ve yalnız bir kadın olan Mutsuko ile karşılaştığında tekrar aşkı buluyor. Ancak bu aşk ilişkisi, alışılmadık bir durum, çünkü altmış yedi yaşında. Yaşlı kadın tarafından aldatıldığını farkettiğinde ilk başta tiksinir, ancak daha sonra her karşılaşmayla daha dikkat çekici hale gelen gençlik ve güzelliğinin keşfi üzerine, erkekçe içgüdülerine döner ve kaçak bir aşk ilişkisini sürdürür. Mutsuko ölmeden önce çok az zamanın bir arada bırakıldığını anladıklarında ikinci mutluluk şansları paramparça olur, çünkü anlaşılmaz bir ters yaşlanma bozukluğu nedeniyle bir hiçliğe dönüşür. Taura'nın karakteri ilginç bir karakter. Mutsuko'nun gelmesinden sonra tamamen güçlü bir canlılıkla başka bir adam oldu. Birçok rolde bir insandır: tutkulu bir sevgili, sevecen babası, sempatik sırdaş, ama çoğunlukla büyüleyici bir hayal yanılsamasında tutulan bir hayalperest.

violetta_design

İstisnai bir durum yok, ama ben bir genç öncesi ve gençten görüldüğü gibi, komün yaşamına ilginç bir bakış buldum.

violetta_design

Bu kitap çocukların nasıl öğrendiğine gözlerimi açtı ve kesinlikle tekrar okuyacağım. Çocuklara nasıl davranılmasını istediğinizi tedavi etmenin ne kadar önemli olduğunu ve çocuklarınıza her zaman düzeltmenin öğrenmelerini nasıl engelleyebileceğini öğrendim.

violetta_design

Coraline kendini bir “kaşif” olarak düşünmeyi seven genç bir kız. Bir gün keşifleri onu evindeki kilitli bir kapıdan, karanlık bir koridordan geçirdiğinde ve ebeveynlerine benzeyen iki yetişkinin (düğme gözleri hariç) sonsuza dek onlarla kalmasını istediği alternatif bir gerçeğe götürdüğünde, Coraline eve dönmek için fikirlerini ve cesaretini kullan. İyi yazılmış, eğlenceli ve sadece biraz korkutucu, arsa birçok fantezi hikayesi gibi ortaya çıkıyor: çocuk tahmin etmediği yere gidiyor, çocuk eve gitmek için bir çeşit arayışa girmeli ve sonuçta çocuk kötü adam (bu durumda, Coraline'ın kendi annesini alan korkunç bir şekil değiştiren yaratık). Ama Gaiman'ın karakterleri çok renkli ve orijinal (kedi benzeri konuşan kedi benim favorim!), Benim için okuduğum diğer fantezilerden çok farklı hissediyorum. Özellikle Neil Gaiman hayranı ya da sadece korkunç hikayelerin hayranı iseniz, bu kitabı tavsiye ederim.