chloesumne685b

Chloe Sumner Sumner itibaren Sonhar, Jharkhand 829121, Hindistan itibaren Sonhar, Jharkhand 829121, Hindistan

Okuyucu Chloe Sumner Sumner itibaren Sonhar, Jharkhand 829121, Hindistan

Chloe Sumner Sumner itibaren Sonhar, Jharkhand 829121, Hindistan

chloesumne685b

Dil sadece güzel. Ve hikaye güzelce melankoli. Isabel'in düşmüş bir kahraman olmadığını anlayıncaya kadar iç karartıcı değil, aksine, sonuna kadar gerçekten yükselmiyor.

chloesumne685b

Fena değil

chloesumne685b

Bu kitabı aylarca ve aylarca okumam söylendi. Sonunda etrafta dolaştı ve yaptığım için çok mutluyum. Çöp Toprağı çöp endüstrisinin tamamen erişilebilir, son derece iyi yazılmış bir çağdaş tarihidir, çöp sahaları, kompostlama, cam geri dönüşümü, plastikler ('şeytanın reçinesi' adı verilen) vb. İle birlikte. Bu kitabı okumaktan çok şey öğrendim. Üreticilerin, mallarının geldiği malzemelerin (plastik şişeler veya toksik bilgisayar parçaları gibi) atılmasından sorumlu olmak gibi gelecekteki sürdürülebilirlik için harika fikirler ve binaları soğutmak ve bir ev sağlamak için şehir apartman binalarının çatıları üzerinde bahçeler inşa etmek gibi 'geri dönüştürülebilir fişler', yani kompost. Çöpün bu kadar büyüleyici olabileceğini kim bilebilirdi? İşte bu kitaptan bir özet alıntı: Çöp kutuları, inanıyorum ki bize düşünmemiz gerekir: zemindeki delikler ve geri dönüşümle kaydedilen petrol varilleri hakkında değil, aynı zamanda harcanan muazzam miktarda malzeme ve enerji hakkında Bir an için kullandığımız eşyalara atıp atın. Çöp bizi endişelendirmeli. Bize mal olmalı. Şeylerden kurtulmak için daha iyi yollara ihtiyacımız yok. Sistem içinde bisiklet sürerek ya da ilk etapta onları tasarlayıp arzulayarak, şeylerden kurtulmamamız gerekir.

chloesumne685b

Yapmalıydım. Biraz müthiş olduğunu düşünüyorum.

chloesumne685b

42 c

chloesumne685b

Güzel kitap. Onu sevdim.

chloesumne685b

en güçlü geçit: "Tabii ki kesinlikle haklıydı. Ne yaptığımı tam olarak biliyordum. Kendimi popüler olmayan bir insanla ilişkilendirmiştim. Bu benim suçumdu." (132)

chloesumne685b

Doug Devore, Şükran Günü'nde karısı Kaye ve trajik bir şekilde kızı Rachel'ı kaybetti. Kalan beş çocuğunu nasıl yetiştireceğini bilmiyor - 2 yaşında Harley'den 12 yaşında Kayeleigh'e kadar. İki işte çalışıyordu ve Kaye yarı zamanlı çalışıyordu. Birlikte, faturaları zar zor karşıladılar. Mickey Valdez, Doug'un günlük bakımında yönetmendir. Çocukları almaya alışkanlıkla geç kalıyor ve bir gece onları eve getirmeyi teklif ediyor. Doug, akşam yemeğinde aldığı eve servis için kalmaya davet ediyor. Çocuklar orada olduğu için çok mutlu görünüyorlar ve Doug evde bir kadının olmasının nasıl bir şey olduğunu hatırlatıyor. Mickey ve Doug daha sonra şehirdeki bir düğünde kreş dışında buluşuyorlar. Doug, annesinin Noel programı için yaptığı pembe elbiseyi giymek isteyen kızı Kayeleigh'in ısrarına katılmış. Asla katılmadığı bir program. Karısı 2 ay önce öldüğü için sosyalleşme yapmamıştı. Acı çeken sisinde yaşamayı tercih etti - yalnızca işi ve çocukları için ortaya çıktı. İyi niyetli kasaba halkı, ikisini bir dans için bir araya getirdi. Bu, akşamın çoğunu birlikte dans ederek geçirmelerine ve ardından Mickey'i eve götürmek için Doug'a götürdü. Bunların hepsi Kayeleigh'e çok üzüldü. Babasının annesinin eskisi gibi biriyle gülüp dans ettiğini görmek istemiyordu. Birkaç hafta sonra Mickey ve Doug birbirlerini düzenli olarak görüyorlar - ancak Kaye öldüğünden bu yana sadece birkaç ay geçti. Yaklaştıkça, Kayeleigh uzaklaşmaya devam ediyor. Doug ve Mickey arasındaki kıvılcım gerçekten aşk mı? Yoksa başka bir şeyin yerini mi alıyor? Bu hikayeden çok keyif aldım. Sıcaklık ve his dolu karakterlerde çok gerçekçidi. Doug karısını ve kızını kaybettiğinde kalp atışlarıma çekti. Hayatıyla devam etmeye ve çocuklarının yeni gerçekliklerine uyum sağlamalarına yardım ederken onunla mücadele ettim. “Kuruma” başladıklarında Mickey kadar endişeli hissettim. Çok yakında iyi bir şey olup olmadığını merak ediyorum. Mickey ve Doug'un her şeyi bir çift olarak geçirmelerini istedim - ama neler olduğunu görmek için kitabı kendiniz okumalısınız!

chloesumne685b

Seni bir mesajla bırakan ya da düşündüren kitaplardan hoşlanıyorum. Bir kavşakta olan veya iyi hissetmek için iyi bir kitap okumak isteyen herkes için iyi bir kitap. Onun hızlı bir kolay okuma bir gün veya yağmurlu bir akşam bitirebilirsiniz.

chloesumne685b

Tao'nun bu baskısında okuduğum diğerlerinin en iyi çevirisi var. Bu basımın düzeni hakkında bir şey de duyulara hitap ediyor. Kesinlikle ilgilenen herkes için layık bir okuma.

chloesumne685b

Bu kitap gerçekten iyiydi. Lol. Evet, bunu çok etkili bir şekilde koydum ve muhakememi gerçekten iyi açıkladım, değil mi? Ama hayır, gerçekten, bu kitap gerçekten iyiydi. Romanla ilgili gerçekten keyif aldığım şeylere başlamadan önce bununla ilgili tek sorunumu çözelim ... Yavaş başlangıç. Bu benim tek sorunum. İşlerin başlaması gerçekten biraz zaman aldı, ama bir kez yaptıkları zaman çok heyecan verici bir okuma oldu. Ve romanın başlangıç kısmının yavaşlığından hoşlanmasam da, başka hiçbir şekilde yapmazdım çünkü Dubus başlangıçların çoğunu durumları ve karakterleri kurmak ve üçü de yıkıcı ve inandırıcı kılmak için kullanıyor, bu kitap hakkında gerçekten keyif aldığım bir şeydi. Kitap hakkında ilginç olan şey, iyi adam ya da kötü adam fikrinde açık bir kahramanın olmamasıydı. Dubus, iki ana karakterimiz arasında sürekli olarak bakış açılarımızı değiştirmemizi sağlıyor, bu yüzden akıl yürütmelerinin arkasında görüyor ve onlarla aynı fikirde olmaya başlıyoruz. Ama bir karakterle çok fazla tarafa geçmeye başlamadan önce, diğeriyle geri döndük ve geri dönene kadar onlarla yan yana başlıyoruz. Şu anda kafa karıştırıcı gelebilir, ancak Dubus bunu nazikçe yapar, böylece anahtarların takip edilmesi kolaydır. Kiminle ilgili olduğu hakkında bu kitabı okuyanlardan haber almak isterim. Behrani? Yoksa Kathy? Kendimi, kitabı bitirdiğimde, taraflı olduğum kesin bir kişi yoktu. İkisinin de evi hak ettiğini ve ikisinin de evi için çok iyi nedenleri olduğunu düşündüm. Ama sonra tekrar, ne geçmiş eylemleri ne de mevcut eylemleri nedeniyle ikisinin de evi olmaması gerektiğini düşündüm. Kitabın ikinci bölümü ilk bölümü yavaştı. Bu yüzden, birinci kısımdaki eylem eksikliğini telafi etti. Kitap hep birlikte harikaydı, karakterlerle de ilgisi olmasa da sempati duyabilirsiniz. İyi yuvarlak ve kusurları ile tamamen inanılır. Parlak arsa ve kesinlikle çarpıcı yazma. Bunu okumaya ve ilk başta sıkıcı bulmaya başlarsanız, sizi devam etmeye ikna edeceğim, çünkü daha önce de söylediğim gibi, ilk bölümün neyi eksik olabileceğini, ikinci bölüm bunu telafi etmekten daha fazlası olacaktır.

chloesumne685b

Jamaika

chloesumne685b

Thrilling and wonderful. Male Gallagher girls. Gotta love British writers.