paniagua

Luc itibaren Shumivtsi, Khmel'nyts'ka oblast, Ukrayna itibaren Shumivtsi, Khmel'nyts'ka oblast, Ukrayna

Okuyucu Luc itibaren Shumivtsi, Khmel'nyts'ka oblast, Ukrayna

Luc itibaren Shumivtsi, Khmel'nyts'ka oblast, Ukrayna

paniagua

Kadın Cinayet Kulübünün bu cildini buldum. Hikaye, tamamen ilişkisiz iki gizemi içeriyordu; bunlardan ilki, başından sonuna kadar yaklaşık 3/4'lük bir açıklama ya da açıklama ile çözüldü. İkinci gizem son bölümde çok az açıklama ile çözüldü. Her şeyden oldukça hayal kırıklığına uğradım.

paniagua

Büyüleyici kitap! Hem Michael hem de Jeff Shaara kitaplarını okumaktan gerçekten zevk alıyorum, sadece tarihi oldukları için değil, aynı zamanda araştırmayı yapmaya ve kitabın karakterlerinin günlük girişlerini kullanmaya istekli olduklarından. Her karakterin bakış açısından ve savaşın ortasında ne hissettiğini ve düşündüğünü ilginç bir bakış açısı sunar.

paniagua

Distopya romantizmi? Bence evet. İlk kez gözüme ilk döküldüğümde, bu kitaba, kanca hattına ve bataneye aşık oldum. Kitabın kapağını ve öncüllerini seviyorum. Bir dakika kapaktan bahsedeyim. Baloncukları severim. Onu bir arada yakalamaya nasıl cüret ederler? Neden dünyada çıkmaya çalışmıyor? Renk şemasını seviyorum ve aslında bir balonu yaldızlı kafesi olarak nasıl kullandıklarını seviyorum, ama Cassia hakkında okuduktan sonra neden kaçmaya çalıştığını anlayamıyorum. İşte kitabın ön yüzünün özeti: Toplumda, yetkililer karar veriyor. Kimi seviyorsun. Nerede çalışıyorsun. Öldüğün zaman. Cassia seçimlerine daima güvenmiştir. Uzun bir ömür, mükemmel bir iş, ideal bir eş için hiçbir bedel ödemek zor değildir. Bu yüzden en iyi arkadaşı Eşleşme ekranında göründüğünde, Cassia, kendisinin ... ... tamamen siyah olduğunu görünceye kadar bir an için başka bir yüz flaşı görene kadar onun tamamen kesin olduğunu biliyor. Şimdi Cassia imkansız seçeneklerle karşı karşıya kalıyor: Xander ve Ky arasında, tanıdığı tek hayat ve hiç kimsenin izleyemeyeceği bir yol - mükemmellik ve tutku arasında. Eşleşmiş şu an için bir hikaye ve bir klasik rezonans ile hikaye anlatıyor. Eh, özet çok iyi. Sanırım romanın neyle ilgili olacağını söylüyor. Bu tanıtımın büyük bir hayranı değilim. Bayan Condie'nin evreninin Vericinin değiştirilmiş bir versiyonu olduğuna dair bazı şikayetler duydum (tamam, okudum). Kesinlikle benzerlikleri görmeme rağmen, bunun hakkında endişelenmeye değeceğini sanmıyorum. Verici dünyasını çok sevdim ve hangi romanın ortamı gerçek veya hayali olsun, başka bir yerin tadilatı değil. Arsa, Vericiden tamamen farklı. Matched dünyasındaki detayları çok seviyorum. Haplar, iş tanımları, ritüellerin açıklamaları, farklı şehirler, boş zaman etkinlikleri, hepsi kitapta açıklanmaktadır. Cassia'nın ailesini seviyorum - onları gerçekten tanıyorsunuz. Büyükbabası asidir, babası akılsızca yok etmez, annesi işini sever, erkek kardeşi harikadır - liste uzayıp gider. Bir parçanın ailesini gerçekten tanıdığınız pek çok kitap yok; arsanın bir kısmı onunla olan ilişkisi etrafında dönmüyorsa. Eşleşen'de, Cassia'nın aile üyelerinin her birini tanır ve onları takdir edersiniz. Xander'ı yeterince iyi tanıdığımızı sanmıyorum. Cassia onu çok iyi tanıdığından ve öyküsü onun bakış açısından anlatıldığından, onu gerçekten iyi tanıyormuş gibi hissetmeliyiz. Cassia ve Xander, Eşleşmeden önce en iyi arkadaşlar olmasına rağmen, onunla çok fazla zaman geçirdiğini görmüyoruz. Bu beni üzer. Bayan Condie'nin komploları ... çok az komplo var. Büyük üçgen tepe ya da uçurum yok ya da yok. Sanırım çoğu zaman komplo Cassia'nın iç ikilemiyle ilgileniyor. Toplum tarafından zorlanır, çekilir ve üretilirken, ailesine nasıl davrandıkları ve arkadaşları tarafından nasıl duygusallaştığı hakkında bilgilendirilirken, Cassia'nın ana çatışması onun aşk üçgeni seçimidir. Topluma karşı isyan etmiyor - aşka isyan ediyor. Bu kitabı 4.5 5 üzerinden verdim.

paniagua

Evet bir sörf kitabı. Bir sörf kitabı etrafında kendine yardım etmek zor. Yine de bir sorun var ve bu sorun yazar. Kalabalıktaki tüm sörfçüler, yazarlık, testosteron güdümlü, kendi kendine önemli türler gibi sanatçılar ile tanıştı, bu türün yarısı "Kook!" Uçurumun altından, aslında sörf yapmaktan çok. Ne yazık ki aklıma bu, kahramanı fırlatabileceğim küçük güvercin deliği. İyi bir hikaye, özellikle eşit parçaların kurtuluşu ve lanetlenmesi gibi sörf yapmayı nasıl boyadığı, ancak gerçekten sadece sörf motive olmuşsanız bunu okuyun.

paniagua

Bu kitabı gerçekten seviyorum. Anna'nın kitap varken büyüdüğünü sanıyordum. ve St. Clair .... Ben sadece onu seviyorum, hatta ne istediğini bulanıklaştırması gerektiğini düşündüm. Sonunda Rashmi ve Josh için üzgün olduğumu düşündüm ... çok tatlı bir çift oldular. umarım yakın gelecekte, eğer perkinler bir araya gelecekleri için bir netice oluşturmaya karar verirse.

paniagua

Kaldırmak Vanity’lerin şenlik ateşi göz korkutucu bir ihtimaldir. Çok büyük. Bu önceliği olan bir üne sahiptir. Ağır, alçakgönüllü ve zor geçmesi gereken bir şey bekliyordum. Gerçekte, okuduğum en kolay kitaplardan biriydi. Çünkü 1980'lerin sonunda New York'un satirleştirilmesinin kalbinde, bölünmüş bir şehrin politikaları ve Sherman McCoy'un muazzam ücret paketleri çok iyi bir hikaye. Bu bir dedektif öyküsü, ancak başlangıçta Whodunnit'ten bildiğimiz gibi, geleneksel anlamda değil. Asla tahmin edemediğimiz şey, toplumun baskınını ve toplumun hareket edenleri ve çalkalayıcılarını, evrenin efendisi Sherman McCoy'u yüksek tünelinden getirmek için bir araya getiren rolü. Bu, iyi bir insanın (çok az ve çok uzak) dünyayı nadiren miras alması anlamında zor bir kitap. Ama en başından beri büyüleyici ve çoğu zaman eğlenceli. Bir süredir bu kadar çok şeyden zevk aldım. Beş yıldız! Vaay Uzun zaman oldu ...

paniagua

Bu kitap beni her türlü berbat durumda bıraktı. En başından beri büyülenmiştim ve yeterince hızlı okuyamadım ve işten koparmayı bile düşündüm, böylece bitirebildim. Bunu ben yapmadım ama boş zamanlarımda bu kitabı okumakla geçirdim. Raising, Craig'in kız arkadaşı Nicole'un öldüğü geceyi ortaya çıkarmaya çalışırken Shelly, Perry, Mira ve Craig'in hayatlarını iç içe geçirir. Hikaye Craig'in Nicole'ü öldürmekle suçlandıktan sonra üniversiteye dönmesiyle başlıyor, ancak yeterli kanıt olmadan resmi olarak suçlanmadı. O gecenin ayrıntılarını hatırlayamıyor ve sadece evleneceğini düşündüğü kız olan tek gerçek sevgisinin kaybını hissediyor. Arkadaşı Perry ile birlikte hareket ederek üniversite hayatına geri dönmeye çalışıyor. Ama garip şeyler olmaya başlayana kadar o kadar uzun değil. Gizemli telefon görüşmeleri, kartpostallar ve sonra manzaraları. Nicole'ün ya da Nicole'a benzeyen birinin fotoğraflarında ve sonra ette görülmesi. Hayatta olabilir mi? Hikayenin çok daha fazlasını anlatmak istemiyorum çünkü bu, okuyucu tarafından keşfedilmesi gereken bir hikaye. Yazı tek bir yanlış not olmadan zarifti. Tekrar tekrar nefesimi beklerken kendimi yakaladım. Kaza gecesinde umutsuzca bilmek istedim. Sık sık hepsini anladığımı düşündüm ve nihayet neler olup bittiğine dair hiçbir fikrim olmadığını fark ettim. Çok fazla bükülme ve dönüşler ve ne olursa olsun ve ne olmuş olabilirse, The Raising'deki karakterler gibi hissettim - şaşkın, şaşkın, her zaman cevap arıyor. Bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum (ve takviminizi temizlemeniz, böylece yapacak başka bir şeyiniz yok).

paniagua

Bu, romantizm dolu tarihsel bir gizem. V