faruque-e-azam

Faruque itibaren Kuzeevo, Respublika Bashkortostan, Rusya, 452726 itibaren Kuzeevo, Respublika Bashkortostan, Rusya, 452726

Okuyucu Faruque itibaren Kuzeevo, Respublika Bashkortostan, Rusya, 452726

Faruque itibaren Kuzeevo, Respublika Bashkortostan, Rusya, 452726

faruque-e-azam

Genel olarak iyi bir kitap. Bazı noktalarda çok yavaş ama sonunu seviyorum.

faruque-e-azam

İyi okumak, düşündüren şey ... cevapladığı daha fazla soru soruyor. Bu kitabın tadını çıkardığımı itiraf etmeliyim.

faruque-e-azam

Lisedeyken bu kitabı okuduğumdan beri çok uzun zaman geçti. O zaman benim eleştirim, çatışmaların önemsiz ve kadın karakterlerin hafta göründüğü idi. Hoşuma gitmeme sebebinin, bir çocuk olduğum için anlayamamam olduğu söylendi. Bu ifadeyi kabul edersem, bu, Austen'ın çalışmasının en kötü eleştirisi olur. Kitaplarını çok iyi yazılmış buluyorum ama onu ve Henry James'i çağdaş edebiyatın kültürel ve psikolojik gerçekler için iyi ya da harika bir şeyden vazgeçmesine yol açan lider olarak görüyorum. Şimdi, bir kitap tamamen sempatik olan tek bir karaktere sahipse, kabarık olduğu kabul edilir, oysa ki Kundera veya McEwan, kusurlu ve alçakça karakterlerin gösterişiyle eleştirel bir şekilde takdir edilir.

faruque-e-azam

Anladım ... birçok kavgaya girdi. Keşke bunu daha çok sevseydim.

faruque-e-azam

Bu zar hakkındaki en sevdiğim kitap.

faruque-e-azam

ASH'yi gerçekten çok sevdim ve bu aynı evrendeydi ve tamamen merak uyandırıcıydı. . . ve bir hayal kırıklığı bir şey.

faruque-e-azam

Bunu Time Machine'den hemen sonra okudum çünkü her ikisini de ekledim. Ve şaşırtıcı bir şekilde bu kitaptan hayal kırıklığına uğradım. (Bana) Zaman Makinesi'nden çok daha sıkıcı ve yavaştım ... sürüklenmiş gibiydi. Görünmez olmak için bütün dönüşüm ilginçti, ancak ondan sonra gelen her şey hoşuma gitmedi. Ama eğer Bilimkurgu'nu daha çok sevseydim, belki de bu kitabı okumaktan zevk alırdım.

faruque-e-azam

Büyük bir Harry Potter hayranı olarak, bu hikaye koleksiyonuna bayıldım. Son Harry Potter kitabında nasıl bir rol oynadıklarını bilmek onları okumak ilginçti. Ama asıl zevk aldığım şey, her masanın sonunda Albus Dumbledore'un "notları" idi. (Spoiler uyarısı) Ölüm Yadigarları'nda yaptığım gibi Dumbledore'u özlüyorsanız, bu kitaptaki bakış açısını beğeneceksiniz!

faruque-e-azam

Klasik Hemingway, elbette. Bunu sadece okumamış biri için bir ilk olarak tavsiye etmem, çünkü sadece onun sadece ilk karısı ve arkadaşları ile takıldığı için - aşırı kemerli bir komplo yok, sadece birbiriyle bağlantılı bir konum ve zaman dilimi. Onunla karısı ve oğlu arasında gerçekten kalpleri ısıtan anların yanı sıra Fitzgeralds ile geçirdiği zaman hakkında kahkahalara atılan bazı sesler var. Her zamanki gibi tanımlama güçleri akuttur ve Paris'i gerçek bir yerli olarak yakalar. Hem ile her zaman olduğu gibi, konuya aşina olmanın veya yakınlığın onu okurken yardımcı olduğunu görüyorum. Sun Also Rises benim favorilerimden biri, ancak İspanya'ya yaptığım gezilerimden bazı noktalarda ilerlemem için canlı görselleştirmelerim olmasaydı hiç öğrenemez miydim bilmiyorum. Aynı şey bunun için de geçerli. Paris'e giden ya da gitmek isteyen insanlar ve gerçekten Fitzgerald'a giren insanlar bunu okumayı muhtemelen rastgele seçenlerden daha kolay bulacaklar. (Yoğun Hemingway hayranları açıkça bir kenara.)

faruque-e-azam

Bu kitabın okumanızı bırakıp düşünmenizi sağlayan birçok pasajı var ... "kutsal bok." Yazar, kara delikler gibi çok karmaşık şeyleri kolayca anlaşılabilir hale getirmek için günlük metaforları ve benzetmeleri kullanıyor. Dünyada yaşamın nasıl başladığı, zamanın başlangıcı ve sonu ve dünya gezegeninin kaçınılmaz ölümü hakkındaki teoriler bu kitapta ele alınmıştır! İlk birkaç bölüm biraz yavaş ama astrofizikçi olmayanlara yardım etmek için bir referans çerçevesi oluşturuyorlar!

faruque-e-azam

Bu kitap benim için biraz duygusaldı. Kimsenin görüp görmediğini bilmiyorum ama bir de film var. (Alacakaranlık'ten Kristen Stewart'ı canlandırıyor!) Lisede bir partide tecavüze uğrayan bir kız hakkında bir hikaye. Bundan sonra artık kendini konuşmaya getirebilir. Elbette arkadaşlarını, ailesini kaybeder ve kim olduğunu yavaşça silmesine izin verir.