_____

Vincent Sillard Sillard itibaren Halstead, Kent, İngiltere itibaren Halstead, Kent, İngiltere

Okuyucu Vincent Sillard Sillard itibaren Halstead, Kent, İngiltere

Vincent Sillard Sillard itibaren Halstead, Kent, İngiltere

_____

"Uyuyakaldığımda, ruhum siyah bir boşlukta tükenmişti. Artık sabahları uyandım, yorgundum; yorgunum ve kendime bu dünyada yaşamak için daha az günüm olduğunu söyledim. Her günün anı. Hayalleri olmadan 'umut' ve 'inanç' gibi kelimelerin rastgele anlamsız birşeye konduğunu, sadece peri masalları olan sözcükleri olduğunu gördüm. "Bu" adlı bir çocukta: Bir çocuğun hayatta kalma cesareti, yazar Dave Peltzer, kalpsiz annesinin ellerinde korkunç çocukluk istismarı yaşadığının otobiyografik (gerçek) bir ifadesini yazar. Hikaye, bir ebeveynin çocuklarına işkence yapmak için kullanabileceği en acımasız, düşünülemez acımasız eylemlerden bazılarını anlatıyor. Peltzer, dünyanın en kötü çocukluk döneminden kurtuldu ve hayatta kalma hikayesini okuyuculara, hasta sayfasından sonra gelen sayfalara hatırlatmak için kullanıyor, bazen en açık çocuk istismarı vakaları bile bir şekilde tespit edilemiyor. Hiçbir çocuk, kendi evlerinin "güvenliğinde" iken fiziksel ve zihinsel refahları için endişelenmek zorunda değildir. Bu kitabı eğlence için okumayın. Okumak acı bir hikaye. Kimseyi eğlendirmek için yazılmış değildi. Okuyucuları eğitmek amaçlıydı. Çağrılan Bir Çocuk Bir kitap yazmanın - korkunç bir konuda bile olsa - dünyada olumlu bir fark yaratabileceğinin mükemmel bir örneğidir. Peltzer'in annesinin ona ne kadar kötü davrandığı hakkında düşünmek acı verirken, şu anda kaç bin ve binlerce çocuğun farklı çocuk istismarı biçimlerinden muzdarip olduğunu ve ihtiyaç duydukları ve hak ettikleri yardımı almadığını düşünmek de acı verir. Bunun gibi bir kitap, okuyucuları yardıma ihtiyacı olan istismara uğramış çocukların belirtilerine daha fazla dikkat etmeleri konusunda uyaracaktır. (174 sayfa)

_____

Bu kitap gerçekten göz açıcı. Düşmekte olan peynirli unvan ve kendine yardım türü, ilk aldığımda olduğum gibi sizi şüpheci kılabilir. Bu kitap için hazır olmayabilirsin ... eğer öyleysen ... hayatın iyileşir. Garantili. Hayatında her şey iyi, her şey kötü, kendine getirdin. Yutması zor değil mi? Oku ve kendin çöz.

_____

Rafe ve Sky birlikte lisedeydi ve Sky, yakışıklı oyun kurucu için çok hoşlandı. Ve bir gece onunla yalnız kalmayı başardı ve hızlı ve sert seks yaptılar, çünkü daha iyisini yapmak için çok gençtiler. Sky için ilk seks deneyimiydi. Fakat ondan sonra Rafe Sky'ı görmezden geldi ve New York'tan ayrıldıktan birkaç gün sonra Sky onu şimdiye kadar bir daha görmedi, on iki yıl sonra. Rafe bir dedektif ve San Francisco eşcinsel topluluğunda bir dizi cinayeti araştırıyor. Sky, polis için psişik bir danışmandır ve Rafe'e yardım etmesi istenir. Ve görünüşe göre Rafe onu tanımıyor. Rafe kaba ve düşünceli, maço bir adamdır. O bir dom ve kendine çok güveniyor. Gökyüzü bir şekilde utangaç ve hala Rafe'e olan genç duygularıyla işkence görüyor. Ama klasik psişik karakter değil, daha istikrarlı ve güvenli, gücünü iyi idare ediyor. Hikaye gerçekten bir gizem değildir, çünkü katilin hikayenin başlangıcına kadar kendini gösterdiği için, onu keşfetmek için toplanacak hiçbir ipucu yoktur. Daha çok, iki kişinin yıllar süren ayrılıktan sonra sınırlarını yeniden inşa etmeleri gereken bir aşk hikayesi. Bu kitabın satışından elde edilen tüm gelirler D. J ve eXtasy kitapları tarafından Uluslararası Kızıl Haç'a bağışlanacak. http: //elisa-rolle.livejournal.com/83 ...

_____

Clarke’ın kitaplarını seviyorum, durum hakkında içeriden bir bakış açısı görmenin ilginç olduğunu düşünüyorum. İşlerin nasıl yürüdüğü göz önüne alındığında, az söylemek aydınlatıcı.

_____

Bu kitabı çok omurga karıncalandığını bulduğum hayalet hikayesinden sonra okudum, ancak bu masaldaki olaylar biraz fazla abartılmış görünüyordu - tıpkı kötü adam genç bir çocuğa ne kadar korku verebilir?

_____

Bu kısa ve profesyonel olmayan inceleme için özür dileriz. Bu kitabı astronomiye yeni başlayan biri olarak satın aldım. Benim gibi biri için mükemmel bir okuma buldum. Teleskop almaktan evrenin kökenine kadar her şeyi açıklıyor. İçindeki birçok gökyüzü grafiğini kullanmayı kolaylaştıran bir halka bağlayıcı stiline bağlıdır. Hubble uzay teleskobunun izniyle bol miktarda yüksek kaliteli tam renkli fotoğrafa sahiptir. Bu kitapta, özellikle sizi güvensizlikle açık ağızlı bırakacak boyut ve mesafe ile ilgili birçok gerçek ve rakam var. Tüm bu süre boyunca kitap, yazarın kendisinden esprili ve ilginç hikayeler ve deneyimlerle serpiştirilir. Çok kullanışlı bulduğum bir bölüm, yıldızlar ve takımyıldızlar için telaffuz kılavuzu idi. Kendinizi bu kitaba tekrar tekrar daldığınızda bulacaksınız. Bu kitabı birçok kişiye iyice tavsiye edebilirim. Benim gibi, yıldızlara yolculuklarına yeni başlayanlar. Teleskop almak gibi bir amacı olmayan ama belki de güneş sistemini merak eden insanlar. Yedi ile yetmiş yaş arasındaki herkes. Hiç bakmayan herkes.

_____

İlginç, ama gerçekten onunla ilgiliydi, büyükbabası çok değil.