puzzle1102cda3

Puzzle 11 11 itibaren Galilea, Illes Balears, İspanya itibaren Galilea, Illes Balears, İspanya

Okuyucu Puzzle 11 11 itibaren Galilea, Illes Balears, İspanya

Puzzle 11 11 itibaren Galilea, Illes Balears, İspanya

puzzle1102cda3

Bu kitap düşündüğümden çok daha iyi oldu. Keyifli.

puzzle1102cda3

Tüm dolocking garlock kitaplarını yaptığım gibi sevdim.

puzzle1102cda3

Bu, benim için yavaş bir başlangıçtı, o kadar iyi başladı ki, bir öğrencinin öldürülmesine ilişkin bir polis usul cinayeti gizemi, içine girmem biraz zaman aldı, ancak bir kez orada, ancak Mieville'in yeteneklerinden korkmaya katlanabiliyorum. çok ilginç bir fikre dayanan güvenilir bir spekülatif dünya yaratın: coğrafi olarak birbiriyle örtüşen veya proksemik olan ancak sakinlerinin birbirlerini "görmelerine" izin verilmeyen veya bir "ihlal" gerçekleştiren 2 şehir. Aslında, umursamasaydım bile, cinayetin çözümü oraya ulaşma coğrafyasından daha az tatmin ediciydi ve "coğrafya" demek istiyorum.

puzzle1102cda3

Bu kitaptan çok şey öğrendim. Benim için büyük fikirler şunlardı: 1. "Anne asması zarar görse bile, bu onun çocukları olduğu anlamına gelmez" ve 2. "İstediğiniz veya sizi çağıran bir şeyden sonra sizi asla incitmez" Kitaplar biraz yavaş okunuyor, ancak yazarı cömert ve tanıdık buluyorum ve kadın psikolojisini efsane yoluyla yeniden inşa etmekten hoşlanıyorum. Aklımda da yeni (tamamlanmış) hikayeler olması güzel.

puzzle1102cda3

Deanna Raybourne romanında geçirdiğim zamandan asla pişman değilim. Bu bir istisna değildi, ancak benim görüşüme göre sürpriz olmayan birkaç "sürpriz" olmasına rağmen Julia oldukça kabaydı. Ama gizem için çözüm onlardan biri değildi ve gerçekten daha ne isteyebilirsin? Yıkıcı son, henüz Marsh ailesinin daha fazlasını görmeye istekli olmamı sağlayan bir son. Böyle bir utanç bu sefer etrafta keşişle daha fazla yapılmadı. Ama belki de bu gelecekteki bir kitap için ekilmiş bir külçedir.

puzzle1102cda3

Devil May Care hakkında söyleyeceğim ilk şey, bir Fleming romanı gibi hissettirdiği - Sebastian Faulks kesinlikle ödevini yaptı. Fleming'in uzun süredir hayranı olduğunu ve kesinlikle gösterdiğini okudum. Orijinal 14 Bond romanından sadece 9'unu okudum ve bu da en iyileriyle birlikte orada. Faulks ve Flemings yazı stili arasındaki fark, fark ettiğim tek şey - ve bu benim hayalim olabilir - belki de Faulks, hikayenin akışını sürdürmek ve yüksek bir tempoyu sürdürmek adına biraz daha az açıklayıcı bir metin kullanıyor olmasıdır. Hikaye kendisi, önceki Bond romanlarının bir karışımı gibi hissediyor, karakterleri ve yerleri çok tanıdık geliyor. Kötü adam, Dr Julius Gorner, Dr No ve Auric Goldfinger'in bir melezi olarak karşımıza çıkıyor. Tenis oyunu Gorner ve Bond oyunu kesinlikle Goldfinger'la olan Bond Bond oyunlarının turunu hatırlatıyor. Kötü adamın yardımcısı bile, Chagrin bir Oddjob klonu ve aşk ilgisi gibi hissediyor, Scarlett Papava, Sevgi ile Rusya'dan Tatiana Romanova'ya çok benziyor. Bu benzerliklerin tümü size klasik Bond okuduğunuzu hissetmek için hizmet etmekle birlikte, aynı zamanda hikayeyi belki biraz fazla tahmin edilebilir kılmaktadır. Faulks, Fleming gibi fevkalade iyi bir yazı yazdıysa, onun masaya biraz daha farklı bir şey getirdiğini görmek isterdim. Diğer tek eleştirim, hikayeden eksik bir bölüm olduğu görünüyor. Eski eller Felix Leiter ve Rene Mathis, geleceğe kadar teşekkür etmeden durdurulan bir alt hikaye yayının parçası. Gorner’in kanatlı süper botuna olanların açıklaması, çok daha fazla değer vermesi gereken basit bir dipnot gibi geliyor. Editörlerin, Fleming'in çalışmalarına uygun olarak romanı kısaltmak istediğini ve büyük bir kısmını kaldırabileceğini hayal edebiliyorum. Bu söylenen ve daha önce belirtildiği gibi, hız yüksek ve Faulks, en azından benden kolayca 4 yıldız derecesi aldı, şu ana kadar sadece iki Fleming romanı için verdiğim bir şey ('Sevgiyle Rusya'dan' ve 'Canlı ve Bırakın Ölümü) '). Hepsinin en büyük utancı Faulks'ın yayınlanmasından kısa bir süre sonra, üzerinde çalışmaktan zevk almasına rağmen daha fazla Bond yazmayacağını - kesinlikle daha fazlasını okumaktan hoşlanacağını belirtmesidir.

puzzle1102cda3

Bu seride kaç tane kitap olacağından emin değilim ama ilki sonunda harika bir hikaye vaat ediyor. Hikayenin Shadowmarch web sitesinde yayınlanan bir topluluk olarak başladığına inanıyorum. Ancak, mağazada çarpana kadar kitabı duymadım. Eğer fanteziyi seviyorsanız, o zaman bu kitabı seveceksiniz; öyleyse git al.

puzzle1102cda3

Bunun gibi bariz nedenlerden dolayı. ayrıca tarihi kurguları severim

puzzle1102cda3

Ne kadar eğlenceli bir kitap!

puzzle1102cda3

İlginç bir kitap - ama Patty Hearst hakkında değil, tıpkı benim gibi bir başlığın karıştığı durumlarda ..

puzzle1102cda3

aşk bu yazarı seviyorum ve bu kitabı sevdim parlak karakterlerle kolay bir okuma

puzzle1102cda3

Temmuz 2007'de yeniden okuyun. Ekim 2014'te tekrar okuyun.

puzzle1102cda3

Biçim daha çok bir romantizm olmasına rağmen, çok sayıda bükülme ve dönüş ve oldukça iyi bir gizem. Yetkin yazı, ama yaratıcı bir şey değil.

puzzle1102cda3

If you're stressed out... I can't recommend anything more than reading this book and laughing out loud at all of the drama of the park avenue princesses. What I thought would be a totally predictable plot actually had twists and turns I didn't expect and ended it a way that made me really happy, and smile. So if you've had enough of death and distruction for a few days, pick this one up. It's a quick read but will leave you feeling good for quite a while. :)

puzzle1102cda3

A very nice start to a new series. Good fresh ideas that are promising. I expect to increase my rating as the series develops.