Aşka Övgü - Nicolas Truong internet üzerinden

Aşka Övgü - Nicolas Truong

Aşka Övgü - Nicolas Truong çevrimiçi dinle

Aşka Övgü - Nicolas Truong “Aşk inatçı bir serüvendir. Serüven dolu tarafı gereklidir gerekli olmasına ama, inat prosecutor gerekir. ” Ünlü yazar ve felsefeci Alain Badiou Nicolas Truong’la birlikte aşkı, o en olağanüstü duyguyu irdeliyor. Çıkarı, güvenliği her şeyin üstünde tutan günümüz dünyasında tehdit altında gördüğü aşkı “yeniden icat etmeye” çağırıyor bizi. Değil mi ki tüm dünyayı kapsayacak, ortaklaşa bir yaşamın savunma aracı, direnişi bu duygu. Badiou, tekbiçimliliğe, aynılığa karşı serüveni, rastlantıyı, farkı, demek ki aşkı yüceltiyor, sözü interneteki bir tanışma sitesinden açıp Schopenhauer’den Levinas’a aşkın dönüşümlerini sorguluyor. Neden bu kadar düşkünüz aşka? Sayısız şir, roman, film, oyun, hepsi aşk üstüne. Bir düşünür bunca insanın peşinde koştuğu bir güzeliğe karşı duyarsız kalabilir mi? Badiou bu yoğun tutkunun farklı yüzlerine tanımlar getiriyor, aşkla bir sahne, bir dünya kurmanın yolarını arıyor. Portekizli büyük yazar Fernando Pesoa, ‘aşk bir düşüncedir’ diyerek skirt bütün sözlüklerde yapılan tanımları bir hamlede siler atar, skirt de felsefenin / felsefecinin aşkla mutlaka neden ilgilenmesi gerektiğini izah eder. Yani aşk sadece şairlerin üzerine destanlar yazacağı ve kimilerince ‘koca kafalı’ filozofların bir kenara atacağı bir mevzu değildir kesinlikle. Ünlü yazar ve felsefeci Alain Badiou, Nicolas Truong’la birlikte bir dizi konuşmada aşkı irdeliyor Aşka Övgü isimli kitapta. 14 Şubat 208 tarihinde gerçekleştirilen bu konuşmada, Badiou, günümüz insanının aşka nasıl hatalı yaklaştığını anlatıyor aslında. Cinselikle birbirine karıştırılmasından, aşırı ‘güvenlik’ duygusu yüzünden artık doğru düzgün yaşanamamasından, ‘iki’ kişilik bu muazam olayın nasıl ‘bir’ kişilikmiş gibi algılandığından ve daha birçok şeyden söz ediyor. Sokrates’ten Wagner’e, Schopenhauer’den Kirkegard’a, Rimbaud’dan Simone de Beauvoir’ya kadar birçok isme atıflarda bulunarak ve onların aşk üzerine söylemlerini genişleterek bize unutuğumuz şeyi, aşkı hatırlatıyor. Badiou ve Truong, Aşka Övgü isimli kitapta Rimbaud’nun Ceheneme Bir Mevsim’inde dile getirdiği gibi “aşkı yeniden icat etkmek” gerektiğini söylüyorlar. Çağlayan ÇevikBir Paragraf.

Yazar:

indir kitap

Aşka Övgü - Nicolas Truong çevrimiçi ve ücretsiz oku

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: CAN YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 11,50 TL

Kitap eleştirileri

Aşka Övgü - Nicolas Truong

g%c3%bcneykol

Tamam, burada büyük bir önyargı olduğumu fark ettim, ama Yıldız Savaşlarını seviyorum ve vasat hikayeler bile onları okumamı mutlu eden bir sıcaklık ve aşinalıklara sahip ve Millennium Falcon farklı değil. Star Wars EU destanında son zamanlarda çok parçalı destanlar alanında sadece tek bir roman olması ilginç bir yaklaşım, ancak Jacen ve geleceği içeren önceki trajedinin olayları arasındaki boşluğu dolduruyor ve bu arada nuggets ortaya çıkıyor Star Wars hayranlarının bir süredir kafalarını kaşıyor olabileceği bilgisini verdiler. Şahin nereden geldi? Han onu nasıl buldu? Luceno, Falcon'un kayıp tarihi için iyi, ama çok gizemli ve çok fazla dahil olmayan bir hazine avı inşa eder ve bunu anlatı katmanları ve ilginç bir genel organizasyon aracılığıyla yapar. Eski bir sahip, kökenini zamanla ileriye götürürken, Solos, Klon Savaşları günlerinden 80 yıllık bir sırrı içeren kader kavşağa kadar geriye doğru izliyor. Tanıtılan yeni karakterler o kadar unutulmaz değil, ancak Luceno, Solos'u mükemmel bir şekilde indirdi ve antropomorfik Şahin'e biraz kişilik kazandırmayı başardı. Anlatıda Han ve Falcon ile AB tarihinden vinyetlerin arasına serpiştirilmiş ve zaman zaman bu kitap, orijinal üçlemenin sona ermesinden bu yana SW evreninde olup bitenleri hızlandırmak için yeni okuyucuları yakalama girişimi gibi geliyor. herkesin çok tanıdığı ve sevdiği geminin gözünden. SW hayranları için eğlenceli okuma, ancak muhtemelen Star Wars evreninin karakterlerine ve mitoslarına çok fazla yatırım yapmayan insanlar için ilgi çekici veya heyecan verici değil.

2020-01-12 07:22

jonathansy66e1

"Al Jolson'un Gömüldüğü Mezarlıkta" bir hikayede istediğim her şeye sahip: duygusal ağırlık ve inanılmaz nesir. Bu arzulanacak bir hikaye.

2019-12-04 08:35

alexvelasco

Ürpertici ve gizemli - Beni tamamen ele geçirmesine izin verdim ve bitirmek için çişin içinde kaldım.

2019-11-29 05:48

laurenschroer

Kitap 1'den 300 sayfa daha uzun ve daha düzgün bir tempo ile bu bir daha az sürükleyici hissettirdi. ancak bunu kendi başına bir kitap olarak görmek tamamen faydalı değildir. bir üçlemenin orta kitabı kadar iyi hizmet eder. Kesinlikle hala zevk ve son kısmı için sabırsızlanıyoruz :)

2019-11-28 11:19

lauramijalovsky

Ben sadece bu kitapların büyüleyici sadeliğini seviyorum. Karakterlerin konuşma şeklini seviyorum ve her hikayeye dağılmış küçük bilgeliğin inciklerini seviyorum. Harika bir öğleden sonra okuma - rahat bir atma ve soğuk bir içecek alın ve tadını çıkarın!

2019-11-28 07:57

rileygriffiths

Her nasılsa bunu hem lise hem de öğrenci olarak hem de öğretmen olarak okudum. Açıkçası beklediğim için memnunum. Kesinlikle hızlı ve kolay bir okuma olsa da, bir yetişkin olarak sahip olabileceğimden daha fazla yetişkin olarak çıkmıştım.

2019-11-28 05:41

artmaniak

Auster bir dahidir. Üç bölümden birinde anti-dedektif, postmodern bir klasik.

2019-11-28 02:34

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Aşka Övgü - Nicolas Truong okumak itibaren EasyFiles

5.8 mb. indir kitap

Aşka Övgü - Nicolas Truong indir itibaren OpenShare

3.7 mb. indir ücretsiz

Aşka Övgü - Nicolas Truong indir itibaren WeUpload

3.4 mb. okumak kitap

Aşka Övgü - Nicolas Truong indir itibaren LiquidFile

5.3 mb. indir

Aşka Övgü - Nicolas Truong çevrimiçi ve ücretsiz oku

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Aşka Övgü - Nicolas Truong okumak içinde djvu

5.8 mb. indir DjVu

Aşka Övgü - Nicolas Truong indir içinde pdf

4.4 mb. indir pdf

Aşka Övgü - Nicolas Truong indir içinde odf

3.8 mb. indir ODF

Aşka Övgü - Nicolas Truong indir içinde epub

4.9 mb. indir ePub