Balkan Harbi Hatıraları internet üzerinden

Balkan Harbi Hatıraları

Balkan Harbi Hatıraları çevrimiçi dinle

Ömer Seyfettin Türk Edebiyatı tarihinde her şeyden önce hikâyeleriyle öne çıkmış bir kişiliktir. Bununla beraber intensity, hikâyelerinin yanında makale, deneme, eleştiri, fıkra, anı, tiyatro ve şiir türlerinde de eserler vermiştir. Bu yönleriyle tanıdığımız Ömer Seyfettin'in bir de esaret günleri söz konusudur. Şöyle ki: Ömer Seyfettin, Aralık 1908 ile Ocak 1909 arasında, Selanik'teki Üçüncü Ordu'nun Nizamiye Taburu'na tayin edilmiştir. Burada eşkıya takip maksadıyla, birçok yerleşim merkezini gezmiş, Türk ve İslâm düşmanı komitecilerin Müslümanlara karşı yaptıkları pek vahşi ve son derece barbarlık örneği hâdiseleri yerinde müşahede etmiştir. Savaşın toplum düzeninde meydana getirdiği sarsıntıları, acıları, yıkıntıları yakından gören ve yaşayan Ömer Seyfettin, Yanya Kalesi'nin savunmasında Yunanlılara esir düşmüş, önce farklı yerlerde tutulmuş, daha sonra Nafplion kasabasında yaklaşık bir yıl esir kalmıştır. Kitaptaki hatıraların bir kısmı da bu dönemi kapsamaktadır. Çalışma dört bölümden oluşmaktadır: İlk bölümde Ömer Seyfettin'in hayatı, sanatı, eserleri ve eserlerinde Balkanlar ile ilgili yazılar, ikinci bölümde, Balkan Harplerinin kısa tarihi, üçüncü bölümde, Ömer Seyfettin'in Balkan Harbi Hatıraları, son bölümde ise konuyu tamamlayıcı yazılar yer almaktadır. Son bölümde yer alan sort iki yazı, Ömer Seyfettin'in İbrahim Alaattin Gövsa'ya ve Kenan Hulusi Koray'a anlatımlarından oluşmaktadır. Bu bölümde ayrıca, Ömer Seyfettin'in Balkan Harplerinde ve esareti döneminde Ali Canip Yöntem'e gönderdiği mektuplar da yer almaktadır. .

Yazar:

indir kitap

Balkan Harbi Hatıraları çevrimiçi ve ücretsiz oku

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: DBY Yayınları
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10: 9786058800212
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat:

Kitap eleştirileri

Balkan Harbi Hatıraları

ijes

Bu kitabı Goodreads kuyruğuma ekledim çünkü bir çıkış romanı eklemem gerekiyordu ve birisi ilginç olduğunu belirtti. Kimin önerdiğini bile hatırlamıyorum ve bu utanç verici çünkü bu harika bir YA kitabı. Katie Kittrel'in onun için çok şey var. Zeki, güzel ve inanılmaz bir yüzücü. Ne yazık ki, ailesi tamamen berbat durumda. Aslında, ebeveynleri temelde anne-baba olmaya çalışmaktan vazgeçiyor ve Katie'yi Batı Virginia'daki yatılı okula gönderirken çılgın kardeşi Will'i tekrar bir araya getirmeye çalışıyorlar. Yatılı okulda Katie, kendisi için yeni bir hayat yaratma fırsatına sahiptir, ancak yakında aile sırlarını çok uzun süre gizli tutabileceğini fark eder. Nefessiz sahnelerin çoğu çok gerçek ve çok dokunaklıydı, onları okumak acıdı. Jessica Warman, işlevsiz aile dinamiklerini ve kadınlar arasındaki kötü güç mücadelelerini denize girmeden mükemmel bir şekilde yakalar. Nefessiz sınıfçılık, din, homofobi ve dostluk meselelerini acımasız dürüstlükle ele alsa da, hikaye çok caziptir, uzağa bakmak imkansızdır.

2019-12-23 01:57

samaah

Bu hikaye iyiydi. Tüm bu olağanüstü bir şey. Sevimli ama kesinlikle daha fazla tweens / gençler yönelik. YA kitaplarının çoğu, yetişkinlerin veya gençlerin zevk alabileceği kadar iyi yazılmıştır, ancak bu benim için biraz çocukça ve sıkıcıydı.

2019-12-22 14:44

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Balkan Harbi Hatıraları okumak itibaren EasyFiles

3.7 mb. indir kitap

Balkan Harbi Hatıraları indir itibaren OpenShare

4.6 mb. indir ücretsiz

Balkan Harbi Hatıraları indir itibaren WeUpload

3.3 mb. okumak kitap

Balkan Harbi Hatıraları indir itibaren LiquidFile

4.6 mb. indir

Balkan Harbi Hatıraları çevrimiçi ve ücretsiz oku

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Balkan Harbi Hatıraları okumak içinde djvu

4.4 mb. indir DjVu

Balkan Harbi Hatıraları indir içinde pdf

3.6 mb. indir pdf

Balkan Harbi Hatıraları indir içinde odf

3.6 mb. indir ODF

Balkan Harbi Hatıraları indir içinde epub

5.7 mb. indir ePub