Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) internet üzerinden

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma)

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) çevrimiçi dinle

Ben nedir? Bir hayat hikâyesinin toplamı mı? Vazgeçilemez olduğunu düşündüğümüz uğraşlarımızı terk etmek zorunda kalırsak, ben yine ben olarak var olmaya devam eder intermixture? Peki ya bir gün Alzheimer'a yakalanır ve giderek tüm bilişsel yetilerimizi yitirirsek ya prosecutor bitkisel hayata girersek, yine bir 'ben'den söz edebilecek miyiz? Beynimizin yarı kürelerinden biri bir başkasına nakledilirse 'ben' de onunla birlikte gider intermixture? Kafka'nın Gregor Samsa'sı gibi dev bir böceğe dönüşürsek ben'e ne olur? Ben Neyim? belki de kendimize hiç sormadığımız felsefi soruların cevabını arıyor. "…savunmaya çalıştığım yaklaşıma göre, "benim denomination fotoğraflarım, annemin rahminde iken çekilmiş olanlardır" cümlesi, doğru olacaktır. Ben, force insan ceniniydim ve sonra force cenin insan bebeğine dönüştü, insan yavrusuna ve sonra prosecutor yetişkin insana dönüştü. Beni annemin rahminde iken gösterenlerden başlayıp bitkisel hayatta insan olarak gösterenlere kadar resimlerle dolu bir albümüm olsa, bütün bu resimler benim resimlerim olacaktır. Bu resimleri karıştırırken, gördüğümüz şey bir insandır. Onu bir takım özellikler kazanırken ve bir takım başka özellikler kaybederken görürürüz. Bebek olma özelliğini kaybedip çocuk olur, öğrenci olma özelliğini kaybedip öğretmen olur vs. Aynı kalan şey, onun özdeşliğidir. Onun bir yaşındaki halini gösteren resme ve onu üniversiteden mezun olduğu gün gösteren resme bakarken aynı insana bakıyor oluruz. ".

Yazar:

indir kitap

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) çevrimiçi ve ücretsiz oku

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10: 9789756193792
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat:

Kitap eleştirileri

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma)

bayupermadi

I won't give a summary for this book..seeing how it made international headlines... I read this book pre-Oprah book club scandal. And honestly I hated it. It was obvious he thought his disjointed prose was artsy and deep. I thought it was easy and annoying. Perhaps I have seen too many people go through the whole drug life to sober life transition to be moved by this book... and perhaps I have seen too many people, victims to drugs, on the verge of death with out a hope of getting out. His story is like the rest. He deserves credit for getting out of it like everyone else does...but thats just it...Freys take on his story seemed narcissistic and self-righteous. As though his hurtles to sobriety were so much higher than his peers. With that said... I was the only one in my book club to absolutely dislike this book. And many people have read it going through rehab and have benefited from his story..Therefore it was accomplished what Frey said he set out to do and I acknowledge that.

2020-08-20 18:21

philmayakov

Hiç şüphe yok bu kitap emmek için gidiyor .... MEEEEE İÇİN VERMEK !!!!!!!!!!!!!! Bekleyin? NEDEN HAYIR ARCHER HAKKINDA BİR ŞEY DEDİ !!!! Okuduktan sonra * - OMG OMG OMG OMG! PLZ BU SERilerin SONU DEĞİLDİR!

2019-11-29 13:56

roundboxstudio

Bu kitap terapi gibidir, fakat daha ucuzdur (ve daha faydalıdır).

2019-11-29 04:06

junyi85

Belki de şimdiye kadar yazılmış en mükemmel kitap olan Tao Te Ching, cümlenin en iyi anlamında diyalektik bir şaheserdir. Androcentric dünya görüşü, Tao'yu düşünmezsek ve yıldız savaşlarında Ewoks'a daha çok benzememiz için insan gücümüzü yeniden hizalarsak, bizi yok edecek bir tarih sapmasıdır. Hegel ve Marx da dahil olmak üzere, bu birkaç temel kelimeyi dünya edebiyatındaki herhangi bir şey kadar düşündürücü buldum. Kendiniz görün veya görün; hepsi Tao, değil mi? Evet. Hıristiyanlara ver!

2019-11-28 19:58

arcanstudio

beğenmedim

2019-11-28 03:37

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) okumak itibaren EasyFiles

3.5 mb. indir kitap

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) indir itibaren OpenShare

3.8 mb. indir ücretsiz

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) indir itibaren WeUpload

4.8 mb. okumak kitap

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) indir itibaren LiquidFile

3.2 mb. indir

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) çevrimiçi ve ücretsiz oku

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) okumak içinde djvu

5.9 mb. indir DjVu

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) indir içinde pdf

4.9 mb. indir pdf

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) indir içinde odf

3.1 mb. indir ODF

Ben Neyim (Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma) indir içinde epub

5.7 mb. indir ePub