Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) internet üzerinden

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli)

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) çevrimiçi dinle

Masal nedir? Çocuklara nasıl masal anlatılır? Masalardaki korkutucu öğeleri anlatmalı mı? Masal ortamı nasıl hazırlanmalı? Masal anlatırken hangi vurgu nerede yapılmalı? Masalın miliyeti olur mu? Masalar ve masal anlatmakla ilgili en çok sorulan soruların cevapları Hadi Masal Anlatalım’da. Masal üzerine yaptığı araştırmalar ve çalışmalarla bilinen Ayşegül Dede’nin kaleme aldığı bu rehber kitapta teorinin yanı sıra bol bol pratik de yer alıyor. Kitapta yer alan resimli dört masal, vurgulanarak veya beli hareketler yapılarak söylenmesi gereken her kelimeden yönergeler çıkarılarak bir kılavuz şeklinde hazırlandı. Aynı masaları Ayşegül Dede okudu, ses kaydı olarak bir karekoda yüklendi ve masal anlatıcılarına vurguları uygulama konusunda ipucu olması amaçlandı. Hadi Masal Anlatalım’da masal ve masalcılığı A’dan Z’ye her yönüyle incelerken, diğer yandan masal anlatmaya, masalardan oyunlar üretmeye dair altın değerinde pratik önerileri bulacaksınız. Ne dediler? “‘Çocukların peri masalarına ihtiyacı vardır’ der Bruno Betelheim. Aslına bakarsanız büyüklerin de vardır. Ayşegül Dede bu kitapla masal üzerinden önce çocukla yetişkin arasında, sonra da hayatla bir köprü kuruyor. Masalı anlamak kendini, ötekini ve hayatı anlamada anahtar gibidir. Masal uyutmaz, rahatlatır. ” -Doç. Dr. Necdet Neydim “Masalcı, masal anlatmak isteyenlere sihirli masal dünyasının anahtarını uzatıyor. Bu yaratıcı fikirlerle dolu kılavuzu okuduğunuzda masaları ailenize anlatmaya hazır olacaksınız. Eğer zaten masal okuyan veya anlatan ebeveynlerseniz, bu sayfalarda öğreneceğiniz yeni tekniklerle masal anlatma ritüelinizi daha da büyülü sound getirmenin ilhamını bulacaksınız. ” -Judith Liberman “Masalar etkileyici anlatıldığında, çocukların hayatına etkisi gerçek sihir değil de nedir? Bu sihirli dokunuşun tekniklerini, deneyimlerini bu kitap sayesinde bizimle paylaşan Ayşegül Dede’ye içtenlikle teşekür ederim. Kesinlikle herkesin faydalanması gereken bir kitap!” -Sara Şahinkanat.

Yazar:

indir kitap

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) çevrimiçi ve ücretsiz oku

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil: Türkçe
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 42,00 TL

Kitap eleştirileri

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli)

pavelzhovba

ve işte en sevdiğim Fransız yazarım .... sevgilisi, çocukluğunu tahrip eden ve bir kadının bir parçası olan genç bir kızın hikayesi, papatya cüretlerinin gençliği, iki varlık arasında kopan bir aşk romantizmi. birbirlerini sınırsız, sonsuz bir kuyu gibi duygusallık içinde, uzayda sonsuza dek kaybedilen iki sevgili. Bu kadının yazı, İndochina'nın anılarının acısını gizleyen sessizliklerinde bile mükemmeldir.

2019-12-07 19:59

pablov91

Bu kitabın 3 / 4'ünü kapattım ve kendimi bitirmesi için zorlayamadım. Zevk seviyem "diş hekimi ziyareti" idi. Kitap yoğun bir şekilde iç karartıcıydı, her şeyin uzun, ayrıntılı açıklamaları vardı (bir çocuğun kıyafetinde yaklaşık 3 sayfa). Sadece kötü şeyler olmakla kalmaz, yardım etmek isteyen insanlar da “din adına” tokatlanırlar. Bundan nefret ettim. “Öyleyse Tanrı ile ilişkiniz için kötü, bu yüzden onlarla bir ilginiz yok.” Kusmak.

2019-12-01 03:56

diogoeartef631

bu harika bir kitap! onu sevdim.

2019-12-01 01:15

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) okumak itibaren EasyFiles

4.6 mb. indir kitap

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) indir itibaren OpenShare

3.6 mb. indir ücretsiz

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) indir itibaren WeUpload

4.6 mb. okumak kitap

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) indir itibaren LiquidFile

5.6 mb. indir

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) çevrimiçi ve ücretsiz oku

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) okumak içinde djvu

4.3 mb. indir DjVu

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) indir içinde pdf

3.5 mb. indir pdf

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) indir içinde odf

3.8 mb. indir ODF

Hadi Masal Anlatalım (Ciltli) indir içinde epub

5.6 mb. indir ePub