İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) internet üzerinden

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli)

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) çevrimiçi dinle

BAŞLANGIÇTAN ÖNCE HİÇBİR ŞEY YOKTU: NE TOPRAK VARDI NE GÖKUBE, NE YILDIZLAR VARDI NE DE GÖKYÜZÜ. ŞEKİLSİZ VE ŞEMALSİZ, SİSTEN BİR ÂLEM İLE DURMADAN YANAN ATEŞTEN BİR ÂLEMDİ VAR OLAN. ” Neil Gaiman, eserlerinde fantastik diyarlar yaratırken kadim mitolojilerden her zaman ilham alan bir yazar olmuştur. Şimdi ise dikatini bu diyarların kaynağına yöneltiyor ve destansı kuzey masalarını kendine has üslubuyla anlatıyor. İskandinav Mitolojisi’nde yazar mühim İskandinav tanrılarını tasavur ederken mitlerin aslına sadık kalıyor: Odin, Yüceler Yücesi, rot, cüretkâr ve kurnaz. Thor, Odin’chichi oğlu, muazam kudretine rağmen tanrıların en bilgesi olduğu söylenemez. Ve Loki, Odin’chichi kan kardeşi, oyunbaz ve önünde kimsenin duramadığı bir düzenbaz. Gaiman, eski çağa isle bu hikâyeleri tıpkı bir romancı gibi ele alıyor, hikâyeler efsanevi dokuz âlemin yaratılışından başlıyor ve tanrıların, cücelerin, devlerin maceralarıyla devam ediyor. Thor’un çekicinin nasıl çalındığından, içenlere şairane ilhamlar veren bal şarabının kaynağının ne olduğuna kadar pek çok mit Gaiman’ın nüktedan cümleleriyle yeniden hayat buluyor. En nihayetinde her şey tanrıların alacakaranlığında doruğa çıkıyor: Ragnarök’te… “Gaiman’ın her zamanki gibi yalın ve su gibi akan kelimeleri ortaçağ metinlerinin dramatik gücünü yansıtmayı başarıyor. Hikâyeleri anlatma tarzı yediden yetmişe herkese uygun ve bu hem yerinde hem de akılıca bir hamle. ” –Ursula K. Le Guin “İskandinav Mitolojisi’nde Gaiman eski mitleri öyle canlı anlatmış ki okurken yatak odam Valhala’ya dönüşecek sanmaya başladım. Cüceler, devler ve yaratıklar prosecutor dahil tüm İskandinav panteonunu bir flick ya prosecutor roman gibi işliyor. Ne yalan söyleyeyim, kendime göğüs zırhı sipariş etmeme şu kadar kaldı. Takdiminde Gaiman’ın prosecutor dediği gibi, bu öyküler dünyayı yaratan ateş ve buzdan başlayıp dünyayı sona erdiren ateş ve buza giden yolculuğu anlatıyor. ” –Lidia Yuknavitch “Bu kitap sayesinde, çocuken severek okuduğum mitler yeni nesle, baştan keşfedilmek üzere anlatılacak. Ne de olsa, tekrar anlatılamayan öyküler unutulmaya mahkumdur ve her neslin bu mitleri yeniden keşfetmesi ve anlaması gerekir. ” –Joane Haris.

Yazar:

indir kitap

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) çevrimiçi ve ücretsiz oku

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil: Türkçe
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 45,00 TL

Kitap eleştirileri

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli)

wberwanger

Evet, bunu şimdi belli belirsiz hatırlıyorum. Ama aşk hikayesi hakkındaki her şeyin bu çok basit bir gücü olduğunu hatırlıyorum. Yazma tarzı seyrek ama kasıtlı ve çok etkili. Duygusal olarak beni bir çok kez kapladı. Tekrar okumalıyım.

2019-11-29 14:32

faruque-e-azam

Lisedeyken bu kitabı okuduğumdan beri çok uzun zaman geçti. O zaman benim eleştirim, çatışmaların önemsiz ve kadın karakterlerin hafta göründüğü idi. Hoşuma gitmeme sebebinin, bir çocuk olduğum için anlayamamam olduğu söylendi. Bu ifadeyi kabul edersem, bu, Austen'ın çalışmasının en kötü eleştirisi olur. Kitaplarını çok iyi yazılmış buluyorum ama onu ve Henry James'i çağdaş edebiyatın kültürel ve psikolojik gerçekler için iyi ya da harika bir şeyden vazgeçmesine yol açan lider olarak görüyorum. Şimdi, bir kitap tamamen sempatik olan tek bir karaktere sahipse, kabarık olduğu kabul edilir, oysa ki Kundera veya McEwan, kusurlu ve alçakça karakterlerin gösterişiyle eleştirel bir şekilde takdir edilir.

2019-11-29 01:43

marcmayoral

Gerçek bir New York hikayesi: "Huzursuz, nihayet bir saat süren sağa dönüşler için dar sokakları bal peteğine çıkardılar: falafel eklemi, caz eklemi, gyro eklemi, köşe. Okul bahçesi, krep, emlakçı, köşe. müze, köşe, "büyük polis diyalogu ile:" TS Eliot'u nereden tanıyorsun? " “Beni büyüleyen maymunlar şaşırtıcı derecede zekiydi.”

2019-11-28 04:36

christinehart

Richie! Genç bir şekillendirici, bize yaşamı başka bir bakış açısıyla öğretir, hayatta kalmak için ne gerekiyorsa onu yaparsınız, gözlerimizi açmamızı sağlar, çoğu kişi göz ardı etmeyi tercih etse de, her gün büyür ... Genç bir adam Şiddetli babasının saldırılarına maruz kalmaya devam etmediği için evi ve İngiltere'ye yaptığı yolculuğa tren biletinden başka bir şeyle başladı ... İngiltere'de şeref dünyasını tanıyor ve giriyor, meleği ve şakacıyla buluşuyor Sonsuz chaperos daha fazla. Alexander'a aşık olur ve babasının muhalefetine rağmen, yanında olmak için elinden geleni yapar, hatta dünyanın diğer tarafında sevgisini bulmak için donanmaya katılır. Yaşamlarımıza değer vermemizi ve “umudun son kaybedildiğini umar” diyen gerçek bir çocuk hakkında gerçek bir hikaye

2019-11-27 23:19

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) okumak itibaren EasyFiles

3.3 mb. indir kitap

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) indir itibaren OpenShare

3.1 mb. indir ücretsiz

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) indir itibaren WeUpload

5.3 mb. okumak kitap

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) indir itibaren LiquidFile

5.6 mb. indir

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) çevrimiçi ve ücretsiz oku

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) okumak içinde djvu

4.1 mb. indir DjVu

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) indir içinde pdf

3.6 mb. indir pdf

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) indir içinde odf

4.8 mb. indir ODF

İskandinav Mitolojisi - Neil Gaiman(Ciltli) indir içinde epub

3.3 mb. indir ePub