İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal internet üzerinden

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal çevrimiçi dinle

Bizi, herşeyi yaratan, bitmez tükenmez nimetleri içinde yaşatan Yüce Alah’a hamd ve sena eder, sevgili Peygamberimiz, dünya ve âhirete en büyük rehber ve önderimiz Hz. Muhamed Aleyhiselam Efendimizi ve bütün ev halkını, kendisiyle sohbet ve İslâm dâvâsına hizmet edenleri sevgi ve saygı ile selamlarım. İtalyan müsteşrik Caetani’nin, İslâmiyet ve Peygamberimiz hakında bazı müsteşrik, profesör ve rahiplerin yardımlarıyla yazdığı ve Hüseyin Cahid’in dilimize çevirip İslâm Tarihi adıyla yayınladığı 10 ciltlik kitabı beş yıl inceleyerek tesbit etiğimiz sayısız yanlışlar, isnad ve iftiralar hakındaki “Rediye”mizi yazdıktan sonra -ki, onu yazmamış olsaydık Peygamberimiz Aleyhiselamın hayatına ve İslâmiyete isle bilgileri, başta Kur’ân-ı Kerîm ile hadis ve sünet mecmuaları olmak üzere, kaynaklarımızdan derleyip yaymak ve yabancı tercümanları aradan çıkarmak gücünü, azim ve cesaretini belki de kendimizde bulamazdık- Hz. Muhamed Aleyhiselam ve İslâmiyet adını verdiğimiz kitabımızı kaleme almak için, ilk işimiz, 31 yıldan beri çalışmakta bulunduğumuz Diyanet İşleri Başkanlığındaki vazifemizden emekliye ayrılmak oldu. İlk önce, muhtasar birer cilt halinde Meke ve Medine devirlerini yazmayı kararlaştırıp hemen işe başladık. Meke devrini bitirdikten sonra, bu kararımızdan vazgeçip Medine devrinin muhtasar bir özeti yerine, onbir ciltlik geniş bir tarihini yazdık ve bu onbir ciltlik çalışmada: n Meke devrine isle muhtasar cilte dayandığımız kaynakları her bahis sonunda topluca göstermemizin yerine, okuyanlara itimad gelsin, araştırma yapacak olanlara da kolaylık olsun diye, her sahifenin altında, hardihood bahsin kısmen veya tamamen bulunduğu kaynakları, cilt ve sahife numaraları ile gösterdik. Kitabımızda kaynakları konuşturmakla yetindik. Şahsî görüşlerimizle araya girmekten kaçındık. Karşılaştığımız müphem noktaları, uzun araştırmalar yaparak bulduğumuz bilgilerle aydınlatmaya çalıştık. Her türlü acz ve noksanımıza rağmen giriştiğimiz bu işte, Yüce Alah lutuf ve yardımını bizden esirgemedi, kesmedi. Yalnız Peygamberimiz Aleyhiselamın hayatının değil, İslâm dininin de bir tarihi niteliğinde sayılabilecek olan, eskilerin de, yenilerin de yadırgamayacakları açık, sade ve akıcı bir dile kaleme alınmış bulunan bu kitabımızdan, her sınıf okuyucunun yararlanacağına ve memnun kalacağına inanıyoruz Hayatımızın en mes’ud, en mutlu devri, her türlü güçlük ve ağırlığına rağmen, bu kitabı yazmakla geçirdiğimiz devir olmuştur. Çünkü, başından sonuna kadar, bütün bir devri, olanca çileleri ve mutlulukları ile, sevgili Peygamberimiz Aleyhiselamın ve ashabının yanında yaşamış gibi idik. Kitabımızı okuyanların da bu kanate varacaklarını sanıyoruz. Peygamberimiz Aleyhiselamın hayatını okumak ve öğrenmekte, erkek-kadın her Müslüman için, hata herkes için, temiz, ibretli ve mutlu bir hayatı örnek edinip kendilerini kötü örneklerin etkilerinden kurtarmak, başka bir deyişle İslâmiyeti öğrenmek, yaşamak, dünya ve âhiret mutluluğunu kazanmak vardır. *.

Yazar:

indir kitap

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal çevrimiçi ve ücretsiz oku

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: ERKAM YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil: Türkçe, Türkçe, Türkçe
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 345,00 TL

Kitap eleştirileri

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal

meji20033aa3

I absolutely love this series! It was so much fun to read another book with these characters I love so much! The way Shannon Hale writes is so beautiful and poetic! How did she find that flowing voice? I really enjoyed Rinna's journey through this book. It was interesting to read how Rinna saw Isi, Enna, and Dasha knowing their backgrounds and their own self doubts. Rinna's own discovery of herself, her magic, and her possibilities was worth reading.

2020-09-03 14:14

zeroone

2009'da Julie ve Julia'yı okudum ve şiddetle hayal kırıklığına uğradım. Blog yazmak ve yemek pişirmek hakkında bir kitap benim için mükemmel olmalıydı. Bunun yerine, hayatımdaki misyonu {Julia Child'ın tariflerini kullanarak yemek yapmanın yanı sıra} bir kadının kitaplarını okudum ve her şey hakkında sızlanmak ve şikayet etmek oldu. Ben hayranı değildim. Hiç. Böylece iki yıl sonra, Julia Child'ın anısına Fransa'daki My Life'ı aldım. Julie ve Julia'nın kesinlikle ortak noktaları olsa da, Julia Child problemleriyle nasıl başa çıktığı konusunda çok büyümüş. Zorlukları benimsiyor ve ASLA KİMLER. Julia Child, Julie Powell'ın kitabını okudu mu hiç bilmiyorum, ama bence Julie'nin ne kadarının ne kadar olduğu ile dehşete düşecek. Fransa'da My Life okumaktan zevk aldım ve haftalık yemek tarifime bazı Fransız tarifleri dahil etmek zorunda kalabilirim.

2019-11-28 23:25

jeanrocker

Oldukça iyi bir kitap, (ister düz olsun, isterse saplı romantizm yüzünden olsun, bilmiyorum) Açıkça romantizm roman isimleri olmasına rağmen karakterler iyi.

2019-11-28 19:58

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal okumak itibaren EasyFiles

4.3 mb. indir kitap

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal indir itibaren OpenShare

4.4 mb. indir ücretsiz

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal indir itibaren WeUpload

3.3 mb. okumak kitap

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal indir itibaren LiquidFile

4.8 mb. indir

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal çevrimiçi ve ücretsiz oku

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal okumak içinde djvu

3.2 mb. indir DjVu

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal indir içinde pdf

5.2 mb. indir pdf

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal indir içinde odf

3.2 mb. indir ODF

İslam Tarihi Hz. Muhammed (S.A.V) Ve İslamiyet (8 Cilt, Büyük Boy) - Mustafa Asım Köksal indir içinde epub

5.9 mb. indir ePub