Kelile Ve Dimne - Beydeba internet üzerinden

Kelile Ve Dimne - Beydeba

Kelile Ve Dimne - Beydeba çevrimiçi dinle

Kelile Ve Dimne - Beydeba Adını “doğruluğun ve dürüstlüğün simgesi” olan Kelile ile “yanlışın ve yalanın simgesi” Dimne’nin hikayesinden alan kitap, MÖ 1. yüzyılda, “Âlimlerin Başı” anlamına gelen “Beydaba” adıyla anılan bir Signify filozofu tarafından Sanskrit diliyle kaleme alınmıştır. Dünya edebiyatında kimi kaynaklara göre Ezop’a ve La Fontaine’e de öncülük etiği ileri sürülen Kelile ve Dinme, yüzyılardır okunmasını fabl türünün en iyi örneklerinden butt olmasının yanı sıra, hayvanların sigeseleştirilmesi yoluyla ulaştığı bir ahlak ve siyasetname kitabı olmasına prosecutor borçludur. Gerçekle düşün yer yer birbirine karıştığı,düşündürücü olduğu kadar prosecutor eğlendirici Kelile Ve Dinme, bir yanıyla masal kitabı olarak prosecutor okunabilir.

Yazar:

indir kitap

Kelile Ve Dimne - Beydeba çevrimiçi ve ücretsiz oku

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: SAY YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 7,50 TL

Kitap eleştirileri

Kelile Ve Dimne - Beydeba

rachelruth

Although not extremely well-written, the book is vastly entertaining and the sloppy language reads as if a teen wrote it, so that in itself makes the book much more believable. I couldn't put it down, and it was a fast, fun read. I can see the immense appeal this has to the middle grades and teens...the romance part is definitely a draw there. I can't wait to read the rest of the series!

2020-12-14 02:31

ardavanhp

Ne düşündüm? Sanırım Martin'i berbat etmek istiyorum! En sevdiğim karakterlerden birini gerçekten öldürdüyse bir sonraki kitabı okumamış olabilirim. Tamam, bu bir yalan. Bir sonraki kitabı okuyacağım, çünkü her şeyin nasıl bittiğini bilmeliyim, ancak birkaç yıl beklemek zorunda kalırsam yazarı izleyip ona bu şapşanı vermeliyim.

2019-12-26 04:23

_____

"Uyuyakaldığımda, ruhum siyah bir boşlukta tükenmişti. Artık sabahları uyandım, yorgundum; yorgunum ve kendime bu dünyada yaşamak için daha az günüm olduğunu söyledim. Her günün anı. Hayalleri olmadan 'umut' ve 'inanç' gibi kelimelerin rastgele anlamsız birşeye konduğunu, sadece peri masalları olan sözcükleri olduğunu gördüm. "Bu" adlı bir çocukta: Bir çocuğun hayatta kalma cesareti, yazar Dave Peltzer, kalpsiz annesinin ellerinde korkunç çocukluk istismarı yaşadığının otobiyografik (gerçek) bir ifadesini yazar. Hikaye, bir ebeveynin çocuklarına işkence yapmak için kullanabileceği en acımasız, düşünülemez acımasız eylemlerden bazılarını anlatıyor. Peltzer, dünyanın en kötü çocukluk döneminden kurtuldu ve hayatta kalma hikayesini okuyuculara, hasta sayfasından sonra gelen sayfalara hatırlatmak için kullanıyor, bazen en açık çocuk istismarı vakaları bile bir şekilde tespit edilemiyor. Hiçbir çocuk, kendi evlerinin "güvenliğinde" iken fiziksel ve zihinsel refahları için endişelenmek zorunda değildir. Bu kitabı eğlence için okumayın. Okumak acı bir hikaye. Kimseyi eğlendirmek için yazılmış değildi. Okuyucuları eğitmek amaçlıydı. Çağrılan Bir Çocuk Bir kitap yazmanın - korkunç bir konuda bile olsa - dünyada olumlu bir fark yaratabileceğinin mükemmel bir örneğidir. Peltzer'in annesinin ona ne kadar kötü davrandığı hakkında düşünmek acı verirken, şu anda kaç bin ve binlerce çocuğun farklı çocuk istismarı biçimlerinden muzdarip olduğunu ve ihtiyaç duydukları ve hak ettikleri yardımı almadığını düşünmek de acı verir. Bunun gibi bir kitap, okuyucuları yardıma ihtiyacı olan istismara uğramış çocukların belirtilerine daha fazla dikkat etmeleri konusunda uyaracaktır. (174 sayfa)

2019-12-01 18:15

1978prasetyo

Bu yüzden yıllar önce Bubonicon * için bir hayır müzayedesinde satın aldım ve okuduğum halde hala ne hakkında olduğunu söyleyemedim. * Bu kitap, Bubonicon'da hayır kurumu için uzun zamandır para kazanmak için kullanılmış ve nesrin arsadan arsaya (veya bunların eksikliğine kadar) her şey hakkında yazılı yorumlarla, sözdizimi, cümle yapısı ve diğer çeşitli edebi metinleri, , esası.

2019-11-29 16:10

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Kelile Ve Dimne - Beydeba okumak itibaren EasyFiles

3.7 mb. indir kitap

Kelile Ve Dimne - Beydeba indir itibaren OpenShare

3.6 mb. indir ücretsiz

Kelile Ve Dimne - Beydeba indir itibaren WeUpload

5.8 mb. okumak kitap

Kelile Ve Dimne - Beydeba indir itibaren LiquidFile

3.6 mb. indir

Kelile Ve Dimne - Beydeba çevrimiçi ve ücretsiz oku

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Kelile Ve Dimne - Beydeba okumak içinde djvu

3.4 mb. indir DjVu

Kelile Ve Dimne - Beydeba indir içinde pdf

5.4 mb. indir pdf

Kelile Ve Dimne - Beydeba indir içinde odf

4.5 mb. indir ODF

Kelile Ve Dimne - Beydeba indir içinde epub

5.4 mb. indir ePub