Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri internet üzerinden

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri çevrimiçi dinle

Bu kitap matematik sorularının içine yerleştirildiği kısa bilimkurgu öykülerinden oluşuyor. Martin herkese (sadece matematikçilere değil) hayal gücü için yaratıcı bir sığınak sunuyor. Bu kitaptaki bulmacalar sadece bulmaca değiller. Çoğu dünyada nasıl işe yarayabileceği henüz tam kavranmamış derin matematiksel ilkeleri işliyor. Bu "oyunlar", "gerçek" matematikten çok daha önemsiz değiller. Hatta gayet önemli çıkabilir ve bir sonraki köşede bekleyenin bugüne düşen gölgeleri olabilirler. Öyküler eğlenceye müthiş katkı sağlıyorlar. Bilimkurgu, zaman, gelenekler ve teknolojiler değişse meanness matematiğin proficient aynı kalacağını göstermek açısından önemli. Matematik, sürekli değişen evrende gerçekten sağlam ve her daim kalıcı tek sabit muhtemelen… Isaac Asimov.

Yazar:

indir kitap

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri çevrimiçi ve ücretsiz oku

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: Aylak Kitap
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10: 9786055691486
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat:

Kitap eleştirileri

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri

n_angel

Bu yüzden Tahiti'ye uzun zamandır devam eden kişisel ilgim profesyonel bir ilgi ile desteklendi (ki bu benim kişisel ilgimi biraz düşürüyor, ama muhtemelen neden düşündüğünüzü değil) ve ayrıca daha önce hiç Tahiti romanı görmedim. Materena Pito'yu seviyor, yıllardır ortaklar ve birlikte iki harika çocuğu var, ancak Materena zaten resmi hale getirmek ve evlenmek için can atıyor. Yoksa öyle mi? Akrabalarını ziyaret edip karar verirken ada boyunca onu takip et. Gerçekten aritian olmanın ne anlama geldiğine dair çeşitli anekdotlar (hatırlanan, icat edilen veya başka bir şekilde) için bir çerçeve olduğunu düşündüğüm, kitabın uzunluğunun yaklaşık yarısı olurdu. "Uzun zaman önce," Loana başlar, "uçaklar icat edilmeden çok önce ve televizyon icat edilmeden çok önce, Hina adında bir prenses vardı." Hina on altı yaşındayken, babası ona evleneceğini söyledi. Vahiria Gölü Prensi. Hina prensle tanışmayı dört gözle bekledi, ama sonunda tanıtıldığında, çirkin olmanın yanı sıra Vahiria Gölü prensi bir yılan balığı olduğunu gördü. Dehşete kapıldı ve asla o iğrenç yılan balığı ile evlenmeyeceğine yemin etti. "Ama yılan balığı bir saniye içinde güzel prensesin kalbini kaybetti. Bir cevap için hayır almayacaktı, bu yüzden Prenses Hina onu öldürmeye karar verdi. Tanrı Maui'ye yardım için başvurdu. Tanrı Maui yılan balığı yakaladı, onu kesti üç dilim, ve yılanbalığı başını tapa bezle sardı.Ail ailesel marae hemen gömmek için katı talimatlarla Prenses Hina'ya verdi. "Ama Prenses Hina Maui'nin talimatlarını unuttu ve nehirde yüzmeye gitti. eve döner. Çok geçmeden, dünya titremeye başladı ve bir ağaç filizlendi - bir yılan balığı benzeyen garip görünümlü bir ağaç. Eve dönerken bir ses haykırdı, 'Bir gün Prenses Hina, gözlerime bakacaksın, ağzımı öpeceksin. Beni seveceksin.' "Prenses Hina, sadece güldü." Yıllar geçti ve Tahiti adalarına korkunç bir kuraklık vurdu. Her yerde insanlar susuzluktan ölüyordu. Hina o tuhaf görünümlü ağaca geri döndü. Hizmetkarlarından biri yuvarlak meyvelerinden birini aldı ve soydu. Prenses Hina üç noktayı gördü ve yılan balığı sözlerini hatırladı. Hizmetçi noktaya bir delik açtı ve Prenses Hina dudaklarını yılan balığı ağzına bastırdı ve tatlı suyu içti. Orada ve sonra yılan balığı onu ne kadar sevdiğini fark etti ve onu hala sevdi. "Moana hindistancevizi tutmak istiyor ve Loana bunu eline koyuyor." Bu hindistancevizi efsanesi "diyor. "Arkadaki alıntılardan biri başlık karakterini meraklılığımı artıran # 1 Bayanlar Dedektiflik Bürosu'ndan Mma Ramotswe ile karşılaştırıyor. Daha çok dünya görüşü yüzünden kitaplar arasındaki karşılaştırmayı görebiliyorum iki karakter arasındaki güçlü benzerliklerden çok daha fazla tasvir edildi ve bence McCall Smith daha ciddi bir hedefe sahipken, Vaite ev hastalığı ve aşktan yazdı.

2020-01-23 13:04

albertsoto

best.book.ever. Kurbağa'nın mayounda LOL olacak ... sonra Kurbağa hastalandığında ve Kurbağa ona okuduğunda gözyaşlarına taşınacaksın. Çok güzelmiş. Harika bir sadakat ve dostluk hikayesi. Sparkle ve Leenbert 2 başparmak ve 4 pençe veriyor!

2019-12-03 14:30

chloesumne685b

Bu kitabı aylarca ve aylarca okumam söylendi. Sonunda etrafta dolaştı ve yaptığım için çok mutluyum. Çöp Toprağı çöp endüstrisinin tamamen erişilebilir, son derece iyi yazılmış bir çağdaş tarihidir, çöp sahaları, kompostlama, cam geri dönüşümü, plastikler ('şeytanın reçinesi' adı verilen) vb. İle birlikte. Bu kitabı okumaktan çok şey öğrendim. Üreticilerin, mallarının geldiği malzemelerin (plastik şişeler veya toksik bilgisayar parçaları gibi) atılmasından sorumlu olmak gibi gelecekteki sürdürülebilirlik için harika fikirler ve binaları soğutmak ve bir ev sağlamak için şehir apartman binalarının çatıları üzerinde bahçeler inşa etmek gibi 'geri dönüştürülebilir fişler', yani kompost. Çöpün bu kadar büyüleyici olabileceğini kim bilebilirdi? İşte bu kitaptan bir özet alıntı: Çöp kutuları, inanıyorum ki bize düşünmemiz gerekir: zemindeki delikler ve geri dönüşümle kaydedilen petrol varilleri hakkında değil, aynı zamanda harcanan muazzam miktarda malzeme ve enerji hakkında Bir an için kullandığımız eşyalara atıp atın. Çöp bizi endişelendirmeli. Bize mal olmalı. Şeylerden kurtulmak için daha iyi yollara ihtiyacımız yok. Sistem içinde bisiklet sürerek ya da ilk etapta onları tasarlayıp arzulayarak, şeylerden kurtulmamamız gerekir.

2019-11-29 00:01

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri okumak itibaren EasyFiles

5.2 mb. indir kitap

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri indir itibaren OpenShare

5.1 mb. indir ücretsiz

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri indir itibaren WeUpload

3.4 mb. okumak kitap

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri indir itibaren LiquidFile

4.5 mb. indir

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri çevrimiçi ve ücretsiz oku

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri okumak içinde djvu

5.9 mb. indir DjVu

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri indir içinde pdf

5.5 mb. indir pdf

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri indir içinde odf

5.3 mb. indir ODF

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri indir içinde epub

5.6 mb. indir ePub